|
|
|
Maja Breznik
Spletna stran Index prohibitorum Letos je 26. februarja začela delovati spletna stran Index prohibitorum, na kateri objavljamo prispevke (spise, komentarje, članke, intervjuje, pisma bralcev ipd.), ki jih slovenske revije ali časopisi niso objavili. Spletna stran je zelo preprosto oblikovana (tudi zato ker je projekt nastal brez finančnih sredstev, s prostovoljnim delom in brezplačno tehnično podporo Ljudmile), ima pa posebno intelektualno težo. Na strani so teksti o temah, o katerih v »uradnih« medijih ne beremo ali vsaj ne s teh stališč: o zlorabah, denimo, »objektivnih« tržnih raziskav za reklamiranje določenih produktov; o usmeritvi slovenske energetske politike v podpiranje velikih porabnikov električne energije, ki ustvarjajo majhne dobičke in malo prispevajo k slovenski ekonomiji; o predlogu verskega zakona, ki postavlja pravice pripadnikov verskih skupnosti nad obvezno šolstvo; o zgrešeni urbanistiki na Slovenskem, ki izziva naravne nesreče ipd. Z uredniških miz naj bi pobirali drobtine, dobivamo pa smetano, kar je potrdilo našo sprva negotovo domnevo o »medijski cenzuri«. Zato smo strani dali ime po Index librorum prohibitorum, po katoliškem seznamu prepovedanih knjig iz časov tridentskega koncila, ki je železni simbol cenzure.
Index librorum prohibitorum je katoliška cerkev leta 1966 odpravila, a njegova načela so se ohranila. Cerkev sicer ne tolče več po laičnih znanstvenikih in literatih, nad katerimi je izgubila oblast, še vedno pa preganja oporečnike iz svojih vrst (Häring, Küng). Posvetne oblasti so odpravile personificirano cenzuro – ni več pisarn, kjer so s črtami po rokopisih cenzurirali javni tisk –, zato pa se je ohranila strukturna cenzura, ki jo bom poskušala na hitro opisati.
"Javnost" kot "fantazmagorična prikazen"
Vselej sem menila, da naj bi mediji delali predvsem v korist javnosti. Ko pa sem nekoč pregledovala svoje besedilo z urednikom, mi je črtal besedo »javnost«. Pojasnil mi je, da naj bi bila le »fantazmagorična prikazen«. Opomba izkušenega urednika je pokazala, da mu beseda »javnost« nič ne pomeni, še več – zanj je celo moteča in neprijetna. »Javnost« je res »pomensko prazna beseda«, kakor so prazne mnoge druge (demokracija, človekove pravice), a te, nasprotno, novinarji prav obožujejo.
Da ne pleteničim še naprej, naj povem kar naravnost: ko so javna občila sprivatizitali, so jih spremenili v rdečo ruto, ki naj podredi »interes javnosti« pod »interes lastnikov«, kakor pripelje bika pod toreadorja.
Če namreč spremenimo samo dejanje »javnega komuniciranja« v komercialno dejanje, tedaj smo javno komuniciranje spremenili v pridobitniško dejavnost za zasebnike. Ekonomska podlaga »javnega komuniciranja« je, da je informacija blago, ki jo je mogoče prodajati. Informacija pa je kot blago nekaj posebnega, ker jo je mogoče prodajati dvema strankama. Mediji jo prodajajo, prvič, končnemu porabniku informacij, ki je življenjsko odvisen od teh informacij. Pomagajo mu oblikovati pogled na svet, vodijo ga skozi trg dela, ga oskrbujejo s praktičnimi nasveti, ga obveščajo o novih državnih ukrepih in pravnih predpisih, da se laže znajde med svojimi dolžnosti in pravicami. Ta temeljna odvisnost državljanov od medijev naj bi se kazala v »interesu javnosti v množičnih občilih«. Temeljna funkcija množičnih občil naj bi bila torej v informiranju javnosti, ki pa jo imajo naši uredniki za »fantazmagorično prikazen«.
Informacijo lahko, drugič, mediji prodajajo naročnikom informacij, torej tistim, ki bi radi vplivali na vsebino informacije. Tem prodajajo pravzaprav prazne pakete informacij, ki jih lahko naročniki sami napolnijo z vsebino in oblikujejo po svoji presoji: oglaševalcem oglase, politikom politične barometre in poročila s strankarskih tiskovnih konferenc, gospodarskim lobijem pa predstavljanje kampanj in pritiskov na zakonodajalce. Naša medijska politika je taka, da vsem, ki lahko plačajo, omogoča dostop do množičnih porabnikov informacij. Vsakdo, kdor ima ekonomsko ali politično moč, lahko vpliva na vsebino informacije in na način, kako bo prenesena.
Lastniki medijev
Lastniki medijev izkoriščajo gospodarsko priložnost tako, da čim bolj zategujejo obe stranki. Učinkovitost pa se jim še poveča, če dve komercialni operaciji združijo v eno samo: tedaj mediji kratko malo prodajajo svoje bralce, gledalce ali poslušalce neposredno naročnikom informacij (podjetjem, politikom, lobijem). Informacijo tokrat pripravijo naročniki informacij sami, mediji ustvarijo videz, da je »pristna«, končni porabniki pa dobijo želeno »informacijo«. Staromodna predstava je torej, da mediji ustvarjajo informacije: mediji v resnici prodajajo naše oči in ušesa tistim, ki naj bi jih mi »objektivno« presojali, da nam jih polnijo z informacijami, ki so nam jih sami pripravili.
S tem nismo povedali nič novega. Zanimive pa so strategije, kako nas javna medijska politika poskuša zavarovati pred to nevidno, strukturno cenzuro. Ob restavraciji kapitalizma je pri vprašanju javnih medijev zmagala podmena, da lahko interes lastnikov skrbi za informiranje javnosti in za tako imenovani »javni interes« v množičnih sredstvih obveščanja. Lastniki pa do predmeta lastnine in morebitne investicije ne gojijo nikakršnega odnosa, razen odnosa lastnika in investitorja; navsezadnje se bodo lastnini in investiciji odtegnili, brž ko bodo našli boljšo priložnost. Današnje množične medije torej upravljajo ljudje, ki jih mediji sami ne zanimajo: morda niso brezbrižni ne do »novinarske etike« ne do »interesa javnosti«, a ne eno ne drugo ni njihov osnovni cilj.
Strukturna cenzura
Pred grabežljivimi apetiti medijskih lastnikov in pred strukturno cenzuro naj bi nas branila pravna ureditev. A javna medijska politika ne spodbuja in ne podpira odpora do strukturne cenzure, temveč seje brezbrižnost in ravnodušje. Država izvršuje politiko »medijske pluralizacije« tako, da onemogoča morebitnim medijskim mogotcem, da bi si prisvojili prevelik kos medijskega prostora in prevelik politični vpliv. Razni kvotni sistemi za lastnike medijev in oglaševalce naj bi zagotavljali pluralizacijo tako, da omejujejo lastnike in oglaševalce, ki jih navajajo k nezavzetosti. Edini način torej, s katerim zakonodajalec poskuša braniti »javni interes« v medijih, je ravnodušnost. Cilj zakona o medijih je, da bi mediji stregli »javnemu interesu« z ravnodušnostjo lastnikov, »javni interes« pa naj bi se potem pokazal sam od sebe.
Končni rezultat vsesplošne »ravnodušnosti« medijskih lastnikov in zakonodajalcev je strukturna cenzura. Slovenska svobodomiselnost se je ne bo ubranila, dokler ne dobi svojega Le Monde Diplomatique, Guerre & Pace ali pa vsaj Razglede nazaj. Dotlej bo Index prohibitorum brv čez medijske manipulacije, ravnodušnost in cenzuro. Če vas ta udari, pošljite svoj prispevek na elektronski naslov index@ljudmila.org.
izpis
Toni Gabrić
ZaMirZINE Lani smo na Hrvaškem ustanovili spletni portal ZaMirZINE , ki je specializiran za civilno družbo in urbano kulturo. ZaMirZINE je ustanovila nevladna organizacija ZamirNet, ki ima svoje začetke v zgodnjem obdobju Protivojne kampanje, deluje pa kot spletni servis, ki hoče spodbuditi napredovanje komuniciranja v civilni družbi. ZaMirZINE pravzaprav obstaja že več let, čeprav so si ga najprej zamislili v precej manjšem obsegu, kot nekakšen fanzin, pred letom dni pa smo ga začeli spreminjati v zelo prepričljiv elektronski časopis civilne družbe.
Posamezni projekti v okviru ZaMirZINE so zelo ambiciozni. Želeli so, da ga ureja poklicni novinar, ki je seznanjen z občutljivostjo civilne družbe, in odločili so se zame, ki sem takrat delal kot novinar pri splitskem političnosatiričnem tedniku Feral Tribune. Poleg mene na portalu dela tudi mag. Sonja Ludvig, nekdanja asistentka na Oddelku za primerjalno književnost na Filozofski fakulteti v Zagrebu. Uredniški koncept smo razvili, upoštevaje slabosti, ki vladajo v hrvaškem (pa ne samo hrvaškem) medijskem prostoru. Ena od njih je gotovo izrazita komercializacija sredinsko usmerjenih medijev, med katere štejejo tudi »javni« mediji, ki so v rokah države. Večinoma poročajo o estradi, črni kroniki in športu, vse manj pa je resnega, kritičnega pisanja o pomembnih temah, ki so pomembne za javnost. Skoraj vse je podrejeno zakonom dobička, zaradi česar tudi informacije postajajo le potrošno blago, ki ga je mogoče dobro prodati ali pa tudi ne. Mediji zato ne opravljajo več svoje glavne funkcije – informiranja ljudi in oblikovanja strokovne in dobro obveščene javnosti. Civilna družba je v takšnem mainstreamu vidna le ob občasnih aferah. Druga slabost, ki jo je mogoče zaslediti pri medijih nevladnih organizacij, pa je nestrokovno urednikovanje. Če bi sledili njihovim vzorcem, bi težko našli pot do bralcev, izhajali bi, dokler bi bilo dovolj denarja, za sabo pa ne bi pustili vidnejših sledi.
Elektronski newsmagazine
Uredniški koncept ZaMirZINE bi na kratko lahko opisali kot elektronski newsmagazine, torej časopis (po klasični novinarski terminologiji tednik), ki poroča tudi o ozadju novic oziroma je poseben zato, ker piše z vrednostnega gledišča humanistično usmerjene civilne družbe. Poleg običajnih novinarskih zvrsti, kot so preiskovalni članki, dosjeji, intervjuji, komentarji, objavljamo tudi zvrsti, značilne za dnevno časopisje, novice o civilnodružbenih dogodkih, politiki in kulturi, ki jih štejemo med pomembne za portal našega profila. Veliko pozornosti namenjamo tudi oglasnemu delu, tako da aktivisti nevladnih organizacij v naši »NVO-trgovini« lahko najdejo skoraj vse o donatorskih natečajih, prostih delovnih mestih, napovedi seminarjev in delavnic, ki so za Hrvaško zanimivi.
Poročamo o čim širšem obsegu tem, pri tem pa pazimo, da ne izgubimo svoje identitete, da ostanemo časopis za civilno družbo in urbano kulturo. S kakovostjo vsebine, različnimi novinarskimi zvrstmi in informiranostjo želimo zaobjeti karseda širok krog izobraženih bralcev, tako mlade kot bralce srednjih let, hkrati pa poskušamo vplivati na oblikovanje civilnodružbene javnosti kot dela politične javnosti. Naša redakcija vse bolj spominja na »kuhinjo«, v kateri se mešajo mladi, neuveljavljeni novinarji in novinarke, pomembni nevladni aktivisti ter izkušeni novinarji, ki ta poklic opravljajo več deset let. Pri ZaMirZINE dela 15 stalnih in več občasnih sodelavcev. Rekel bi, da smo ubrali pravo pot. V zadnjem času skoraj vsak avtorski članek, objavljen na naši strani, povzamejo tudi na velikih, komercialno usmerjenih portalih, kar štejemo kot najboljše oglaševanje našega dela. V začetku marca so nam pri enem največjih komercialnih portalov Iskon podelili naslov portal tedna, konec lanskega leta pa nas je časopis PC Chip razglasil za elektronski časopis leta. Obiskanost strani kaže tudi na branost: marca smo imeli okoli 13.000 obiskovalcev na posamezni podstrani. Sredstva donatorjev želimo v skladu s poslovno strategijo čim bolj premišljeno porabiti za izboljšanje vizualne podobe portala, da bi tako privabili še več bralcev in postopoma denarno pomoč poiskali tudi pri sponzorjih iz gospodarstva.
izpis
Saša Bojc
Napad na novinarski vir Columbia Journalism Review, marec-april 2005, www.cjr.org
| |
V naslovni temi z naslovom »Zakaj je primer Plame tako strašen (Napad na vir)« v novi številki revije Columbia Journalism Review (marec-april 2005) se pomočnik urednika Douglas McCollam, ki ima enako funkcijo tudi pri reviji The American Lawyer, zelo podrobno in z nekaj zgodovinskega ozadja loteva primera Valerie Plame, ki pretresel ZDA. O njem pišejo tudi v poročilu Mednarodnega tiskovnega inštituta za leto 2004 (glej sestavek o Poročilu IPI). Douglas McCollam uvod začne s primerom Branzburg in ga potem večkrat primerja s Plamovo. Novembra 1969 je 28-letni poročevalec pri Louisville Courier-Journal Paul Branzburg nekaj dni preživel z dvema razpečevalcema marihuane, da bi napisal zgodbo, kako sta načrtovala z zavojem marihuane zaslužiti 5000 dolarjev. Branzburg, ki je diplomiral iz prava na Harvardu in novinarstva na univerzi Columbia, je v svojem članku zapisal, da je imena spremenil, da bi zaščitil identiteto sogovornikov. Kot ga je pozneje branil njegov odvetnik, je Branzburg s člankom želel bralce informirati o pogledih hipijev in odpadnikov, katerih število je v takratni ameriški družbi naraščalo. Kmalu po objavi so novinarja pozvali na okrožno sodišče, na katerem je tekla preiskava o lokalnem prekupčevanju droge. Zavrnil je razkritje pravih imen sogovornikov in padel v nemilost sodišča. Z nič manj poguma je pozneje objavil drug članek, tokrat o travi v glavnem mestu Kentuckyja Frankfortu. Ponovno so ga pozvali pred zvezno sodišče in ponovno je zavrnil pričanje. V naslednjih dveh letih je primer Branzburg prišel na ameriško vrhovno sodišče in postal vodilni primer v seriji sporov v tistem času imenovanih kot privilegiji novinarjev: pravica poročevalcev, da svojih virov iz člankov ne izdajo, četudi so ti vpleteni v kriminalna dejanja. Vrhovno sodišče se je prvič soočilo s takšnim primerom. Sodnik Potter Stewart se je vprašal, ali novinar s tem ne zahteva pravice biti nad zakonom. In če pravica do nerazkritja virov temelji na prvem amandmaju o svobodi govora, ali se potem lahko vsak državljan sklicuje na to pravico in zavrne pričanje. Branzburgov odvetnik Zingman je branil širšo pravico novinarja do zavrnitve pričanja, razen če bi novinar s tem ogrožal nacionalno varnost, življenje ali svobodo posameznika, in če pristojni v preiskavi informacij ne bi mogli izvedeti na kakšen drug način. Toda sodišče je obrambo zavrnilo in v razsodbi ugotovilo, da ni ustavne podlage, da bi novinar lahko zavrnil odgovarjanje na vprašanja sodišča o virih.
Razkritje uslužbenke Cie
Po več kot tridesetih letih pa se je novinarska svoboda lani spet znašla na veliki preizkušnji, primer Valerie Plame, uslužbenke Cie, katere identiteto naj bi v znak maščevanja razkrila Busheva vlada, pa naj bi bil po pisanju McCollama v tem pogledu najpomembnejši po letu 1969. Morda gre omeniti še nekatere podrobnosti, ki jih v poročilu IPI niso zapisali. V Novakovem članku je pisalo, da je Plamova za misijo izbrala moža, Fitzgerald, ki je 13 let delal kot tožilec v New Yorku in je kazenskopravno preganjal organizirani kriminal in terorizem, pa je bil v času imenovanja za prevzem primera Plame že sredi spora z New York Timesom zaradi novinarja Philipa Shenona. Ta je pisal o islamski dobrodelni organizaciji v Chicagu decembra 2001, da ji grozi nevarnost nenadnega napada FBI. V naslednjih mesecih preiskave primera Plame je Fitzgerald opravil številne intervjuje z visokimi predstavniki ameriške vlade, med njimi Condoleezzo Rice, Colinom Powellom, Karlom Rovejem, I. Lewisom »Scooterjem« Libbyem, predsednikom Bushem in podpredsednikom Dickom Cheneyjem. Poleg tega je ubral nenavadno taktiko, saj je vladnim predstavnikom obljubil zaupnost pogovora, kar bi moralo pripasti novinarjem, vpletenim v primer Plame. Spomladi in poleti 2004 je pred sodišče poklical najmanj štiri novinarje, ki so pisali o razkritju Plame: Judith Miller iz New York Timesa, Matthewa Cooperja iz revije Time, Walterja Pincusa iz Washington Posta in Tima Russerta iz NBC News. Peta novinarka Glenn Kessler iz Posta pa ni dobila sodnega poziva, temveč so jo le prosili, če bi lahko govorila o primeru Plame s Fitzgeraldom.
Zakoni, ki ščitijo novinarja pred razkritjem vira
Kot piše McCollam, je bilo v središču primera Branzburg: ali je svobodo tiska, ki jo zagotavlja prvi amandma, mogoče razširiti v zaščito tistih, ki informacije dajejo. Odgovor je bil ne. Leta 1972, ko je bil primer Branzburg končan, so imeli samo v 17 ameriških zveznih državah zakon, ki je ščitil novinarja, da mu ni bilo treba razkriti vira. Zdaj tovrsten zakon velja v 31 državah, poleg tega pa tudi v samostojnem ozemlju Columbia z glavnim mestom Washingtonu. V zadnjih tridesetih letih so ameriška sodišča pokazala voljo priznati, da morajo biti nekatere vrste komunikacij zavarovane pred razkritjem. Zadnji primer je iz leta 1996, ko je ameriško vrhovno sodišče odločilo, da so pogovori med pacientom in zdravnikom ali socialnim delavcem v federalnem zakonu privilegirani. To pa mnogi vidijo kot analogno z odnosom novinarjem in virom.
Mnogi v primeru Plame vidijo zlom post-Branzburgovega premirja med tožilci in novinarji, ko predstavniki vlade niso zahtevali, naj novinarji izdajo svoj vir, taktiko, ki jo je ubral Fitzgerald, pa bodo uporabljali tudi sodniki v drugih tovrstnih primerih. Kar je že mogoče videti.
V Columbia Journalism Review je med drugim mogoče brati še prispevek Mariah Blake z naslovom »Iz vseh strani« (From All Sides), v katerem razkriva težave, s katerimi se soočajo arabski mediji v Iraku, Lynnell Hancock pod naslovom »Kako so otroci?« (How are the Kids) piše o zavajajočih statistikah v ameriških srednjih šolah, Siddhartha Deb v pismu iz Delhija poroča o indijskih medijih, zanimivo pa je tudi pisanje Jesse Sunenblick o tem, kako bodo nove tehnologije lahko spremenile medije in družbo.
izpis
Saša Bojc
Poročilo Mednarodnega tiskovnega inštituta (IPI)
| |
Izšlo je letno poročilo o svobodi tiska v 2004 Mednarodnega inštituta za tisk (International Press Institute, IPI) iz Dunaja. Predstavili bomo poročila o svobodi tiska v nekaj izbranih držav.
Združene države Amerike
Za ameriške medije je bilo leto 2004 težko, saj je najmanj enajst novinarjev dobilo sodni poziv za pričanje v primerih, ki so se znašli na vrhovnem sodišču. Mnogi novinarji so se znašli v nemilosti sodišča, ker niso hoteli razkriti svojih virov in sta jim grozili zaporna in denarna kazen. Najbolj odmeven je bil primer Plame. Tim Russert, voditelj oddaje na NBC Srečajte tisk (Meet the Press) in poročevalec pri reviji Time sta 21. maja dobila sodni poziv na pričanje na vrhovno sodišče v Washingtonu, ki je preiskovalo, ali je Busheva administracija izdala identiteto agentke Cie Valerie Plame. Posebni tožilec v tem primeru je bil Patrick J. Fitzgerald, ki je zahteval, da pričajo tudi drugi novinarji, vključno z Walterjem Pincusom in Glenn Kessler iz Washington Posta in Judith Miller iz New York Timesa. Veliko poroto so sklicali, potem ko je Robert Novak iz New York Timesa imenoval Plamovo za skrivno agentko Cie v svojem članku 14. julija 2003. Plamova je poročena z nekdanjim ameriškim diplomatom Josephom Wilsonom, ki ga je Busheva administracija poslala v Niger, da bi preiskal domneve, ali je Irak pod Sadamom Huseinom za jedrsko orožje kupoval obogateni uran v Afriki. Novakova kolumna, v kateri je navajal »dva starejša uslužbenca administracije«, se je pojavila osem dni potem, ko je Wilson napisal odprti uvodni članek v New York Timesu, v katerem je izpodbijal izjave vlade o obogatenem uranu. Novakovem članku so sledili tudi drugi novinarji, med njimi tudi Cooper, ki so poročali, da so dobili enake informacije. Wilson in drugi so bili prepričani, da je Bela hiša izdala ime Plamove zaradi moževega napadanja vlade. Razkritje identitete skrivnega agenta Cie pa je po zakonu o zaščiti uslužbencev tajnih služb iz leta 1982 zločin.
Medtem ko se je Russert pogodil, da bo odgovoril le na določena vprašanja Fitzgeralda, pa je Cooperju zaradi neupoštevanja poziva sodišča 6. avgusta sodnik Thomas F. Hogan odredil zapor, Timeu pa so zaračunali 1000 dolarjev na dan, dokler bo zavlačeval pričanje na sodišču. Kazen so odložili, potem ko so se odvetniki Timea pritožili. Cooper se je pozneje izpogajal in pričal le proti enemu viru, pomočniku podpredsednika Dicka Cheneya, Lewisu »Scooterju« Libbyju. Na sodišče pa je bil znova pozvan 14. septembra. Judith Miller, ki je prejela poziv 12. avgusta, je Hogan zaradi neupoštevanja poziva odredil zaporno kazen in jo prav tako kaznoval s 1000 dolarji na dan, dokler ne bo pripravljena razkriti identitete svojih virov. Trinajstega oktobra je Hogan odredil, naj zaprejo Cooperja in Time opozoril, naj začne plačevati kazen v višini 1000 dolarjev na dan. Odvetniki so se na obsodbo spet pritožili. Če bi bila dokončno obsojena, bi tako Millerjeva kot Cooper morala v zapor za 18 mesecev. Ker sodni procesi na vrhovnem sodišču potekajo v veliki skrivnosti, ni bilo znano, ali je Robert Novak, ki so ga pozvali na sodišče, pričal ali ne. Preiskava Plame je odprla vrata za tožilce in sodnike po vseh ZDA, ki so želeli prisiliti novinarje, da bi razkrili svoje vire. Osemnajstega avgusta je sodnik Thomas Penfield Jackson z okrožnega sodišča v Washingtonu poslal sodni poziv petim novinarjem
Med za ZDA pomembnimi temami v letu 2004 je bilo nadaljevanje vojne v Iraku, kjer je življenje izgubilo najmanj 23 tujih in iraških poročevalcev, veliko tudi v napadih ameriške vojske, novinarjem pa so s sklicevanjem na zakon o domoljubnosti in sorodni zakon o domači varnosti iz leta 2002 onemogočali tudi dostop do informacij. Medtem ko so v Iraku leta 2003 padli trije ameriški novinarji, lani med njimi ni bilo žrtev. Tudi združenje časopisnih urednikov se je pritoževalo zaradi večanja števila tako imenovanih vladnih skrivnosti. Nadaljevalo se je tudi zadrževanje tujih novinarjev na ameriških mejah in njihova prisilna deportacija v domovino. Leta 2003 so številne tuje novinarje, ki so potovali v ZDA, zavrnili na meji, saj niso imeni vizuma. S sklicevanjem na potrebni vizum so zavrnili tudi novinarje iz Avstralije, Avstralije, Danske, Francije in Velike Britanije, čeprav navadni državljani iz 27 tako imenovanih prijateljskih držav, ki imajo le poslovne namene ali prihajajo kot turisti, vizuma za 90 dni ne potrebujejo. Organizacije, ki se zavzemajo za svobodo tiska, so poročale, da so z njimi ravnali kot z zločinci.
Bosna in Hercegovina
Večina medijskih analitikov opozarja na slabe razmere v bošnjaškem tisku, ki ga zaznamujejo pomanjkanje profesionalizma, slabe vsebine, politizacija določenih medijev in sovraštvo, ki se kaže v tako imenovanih medijskih vojnah. Največji uspeh Agencije za regulacijo komunikacij (RAK) v letu 2004 je bil končanje druge faze regulacije za televizijo in radio; s tem se je končalo izdajanje dolgoročnih licenc za oddajanje. Vse zasebne radijske in televizijske postaje v BiH imajo zdaj licenco, s katero lahko oddajajo svoj program skoraj deset let, javne radijske in televizijske hiše pa dve leti. V prihodnosti nameravajo privatizirati večino lokalnih javnih radijskih in televizijskih postaj, potem pa jim bo RAK podelil dolgoročno licenco. Nacionalna javna hiša ne bo privatizirana, saj deluje na podlagi zakona o javnem servisu. Bošnjaški parlament je zavrnil zakonski osnutek o javni radioteleviziji v BiH, ki ga je predlagal ministrski svet in podprla mednarodna skupnost. Po tem zakonu bi se tri sedanje javne hiše – RTV Republika Srpska, RTV Federation BiH in nacionalna PBS BiH – združile in imele skupno vodstvo. Marca je po premoru ponovno začela delovati organizacija Linija za pomoč novinarjem v okviru Neodvisnega društva novinarjev v Sarajevu. Do oktobra 2004 je obdelala okoli 20 pritožb novinarjev in medijev v BiH. Zabeležili so razne oblike pritiskov: štiri primere groženj, primer fizičnega napada, primer zaplembe opreme, štiri primere političnega pritiska, štiri primere spora na delovnem mestu (pri tem so jim svetovali glede pravic na delovnem mestu) in pet drugih primerov. RAK je med oktobrskimi lokalnimi volitvami kaznoval številne medije, ker niso spoštovali pravil o poročanju med kampanjo.
Makedonija
Poklicne medijske organizacije v Makedoniji so se lani borile za boljši družbeni, pravni in ekonomski položaj medijev. Uprava združenja tiskanih medijev (APM) je naredila dva velika koraka, da bi izboljšala ekonomski položaj tiskanih medijev. Prvi je bil povezan z zbiranjem dolga, ki ga je mnogim lokalnim časopisom povzročil distributer Tutun Promet. Ta APM dolguje več kot 200.000 evrov. Ker s pogajanji o poravnavi dolga niso nič dosegli, je združenja tožilo Tutun Promet. Poleg tega so vsi časopisi, ki so člani združenja, odpovedali distribucijo. Izvedli so bojkot, s podobno kampanjo pa so se lotili tudi nevestnih plačnikov med oglaševalskimi agencijami, ki so jim zagrozili, da bodo prenehali objavljati oglase, če ne bodo plačali dolga. Skupni dolg agencij je do novembra 2004 znašal 800.000 evrov.
Člani združenja so se tudi dogovorili, da bodo v prihodnje ravnali po enotnih cenah za zakup medijskega prostora, z rednimi dohodki od oglaševanja pa da bodo izboljšali svoj položaj, še zlasti pri lokalnih, regionalnih in drugih časopisih z majhno naklado. Toda ta cilj bo težko uresničiti, saj je makedonsko gospodarstvo v tranziciji. Leta 2004 se je makedonska vlada odločila, da tiska ne bo subvencionirala; in to že ima resne posledice. Nekateri časopisi so že prenehali izhajati, med njimi je vplivni tednik Start, najstarejši dnevnik v albanskem jeziku Flaka, pa tudi časopis v turščini Birlik trenutno ne izhaja.
Sedanji zakon o radiodifuziji ne zagotavlja zadovoljive neodvisnosti za urednike in novinarje, v pripravi pa je novi.
Srbija in Črna gora
Novinarji v Srbiji in Črni gori še vedno delajo v zelo nevarnih razmerah. Avgusta 2004 je Neodvisno društvo novinarjev Srbije (NUNS) predstavilo zadnjo izdajo Medijski dosje, v katerem so razkrili, da se število tožb proti novinarjem povečuje, odkar so se v Srbiji po 5. oktobru 2000 začele politične spremembe. Od takrat je bilo vloženih okoli 300 tožb, v raziskavi pa so podrobneje pregledali tiste v obdobju med februarjem 2001 in majem 2004. Trenutno je v procesu 55 tožb proti 26 medijem zaradi žaljenja in obrekovanja.
Številnih kritik pa so bili deležni tudi mediji za poročanje med marčevskimi dogodki na Kosovu, ko so kosovski skrajneži napadli Srbe in druge nealbanske prebivalce in požgali pravoslavne cerkve. Predstavnik OSCE za svobodo medijev, začasni medijski komisar in mednarodna krizna skupina so bili med institucijami, ki so grajale medije zaradi neodgovornega poročanja kosovskih medijev, še zlasti javne televizije RTK. Tri nacionalne televizijske postaje so se z začasnim medijskim komisarjem pogodile, da prevzamejo odgovornost za svoje poročanje in se tako izognile plačilu kazni. Dogovor vsebuje tudi obljubo, da bodo postaje svoje novinarje in urednike dodatno izobrazile in tako izboljšale poročanje in odpravile tako imenovano neodgovorno poročanje.
Slovenija
Poročilo IPI sestavek o Sloveniji začne z novinarsko stavko in ozadjem zanjo, o tem, da je novi premier Janez Janša že na svoji prvi tiskovni konferenci izrazil podporo novinarjem in pozval vodstvo Gospodarske zbornice, naj začne s pogajanji. Tudi Janez Drnovšek je pozval predstavnike GZ, naj se usedejo za pogajalsko mizo, številne tuje organizacije, vključno z Mednarodno zvezo novinarjev (IFJ) in Evropsko zvezo novinarjev, pa so podprle novinarsko stavko in zahteve novinarjev. Stavkajoči in predstavniki GZ so se za zaprtimi vrati srečali trikrat, a niso dosegli skoraj nobenega napredka. Čeprav je večina medijev upoštevala generalno stavko, stavke nista upoštevala največja zasebna postaja POP TV in poslovni dnevnik Finance, v katerih imajo pomemben lastniški delež tujci, njihovi novinarji pa niso člani sindikata. Stavkajočim so sicer izrazili podporo. Petega oktobra sta izšla edino Finance in Dnevnik, veliko kršitev pravice do stavke pa je bilo na lokalnih radijskih postajah in časopisih, med drugim omenjajo tudi Štajerski val.
Zakonodaja, znotraj katere morajo delati slovenski novinarji, se je leta 2004 spremenila dvakrat. Januarja 2004 se je slovenska policija odločila, da ne bo več izdala začetnic prebivalcev, vključenih v kriminalna in prestopniška dejanja in tako zaščitila njihovo zasebnost, preden so uradno obtoženi ali obsojeni. Društvo novinarjev Slovenije je protestiralo proti ukrepu policije in opozorilo, da s tem omejujejo pravico javnosti do informiranosti, kar je lahko grožnja odprti in strpni družbi, tako pa se lahko pojavijo zlorabe in korupcija. Parlament je sprejel še Zakon o varstvu osebnih podatkov, ki je začel veljati 1. januarja 2005. Zakon je ponovno določil, kaj se šteje med osebne podatke, prepoveduje dostop do vsega, kar ni posebno dovoljeno z zakonom. To po mnenju strokovnjakov pomeni, da napačna interpretacija zakona novinarjem pri informacijah lahko povzroči težave. V Poročilu IPI pa se z razlago ozadja lotevajo tudi nerešenega napada na novinarja Večera Mira Petka, ki je bil uspešno izvoljen v parlament.
Hrvaška
Poročilo o dogajanju v hrvaških medijih obravnava le posamezne primere. Začenjajo s povabilom člana uprave hrvaškega zavoda za zdravstveno zavarovanje Mladena Kovačića, ki je povabil novinarje na kosilo in jih nagovarjal, naj o zdravstvenih razmerah na Hrvaškem pišejo pozitivno. Potem ko je to prišlo v javnost, je hrvaški minister za zdravje Andrija Hebrang razkril, da je 11 novinarjev s prejšnjo hrvaško vlado podpisalo pogodbe, v katerih so se obvezali, da bodo o zdravstvenih pobudah pisali naklonjeno. Čeprav ni razkril imen, je javnost vseeno izvedela, da je eden od njih novinar Večernjega lista Željko Krušelj, ki je zaradi tega izgubil službo. Kovačić je odstopil. Hebrang je nekaj mesecev zatem pritiskal tudi na HTV zaradi poročanja o privatizaciji Sunčanega Hvara. Prebrati je mogoče o grožnjah novinarjem, da je ena od treh hrvaških varnostnih služb (POA) obtožila šest novinarjev iz Novega lista, Globusa, Ferala, Vjesnika in Jutarnjega lista sodelovanja s tujimi tajnimi službami in da so o Anteju Gotovini širili napačne informacije. Med primeri navajajo tudi zasebni posnetek pevke Severine Vučković, ki se je znašel na internetu, zaključujejo pa z verbalnim napadom duhovnika na avtorje risanke Zlikavci, ki da je nekrščansko demonska; duhovnik je zahteval, naj njihovo snemalno opremo javno zažgejo. Risanka je na sporedu na javni HTV.
izpis
|
|
S O R O D N E T E M E
svoboda izražanja Medijska preža
|
Andrej Pavlišič
Mediji ponovno gradijo legitimnost politike, ki so jo vstaje razgradile
|
|
Judit Bayer
Nauki medijskih reform v srednji in vzhodni Evropi: Vsaka družba ima tak medijski sistem, kot si ga zasluži*
|
|
Boris Vezjak
Politična pristranost medijev in njena imputacija
|
|
Rastko Močnik
Kaj je vse pomenil izraz »civilna družba«?
|
|
Lucio Magri
Revolucija na Zahodu*
|
|
Andrej Pavlišič
Mediji ne delujejo v praznem prostoru
|
|
Goran Lukič
Postaviti se po robu privatizaciji informacij
|
|
Uroš Lubej
Vse drugo nam bodo ministri tvitnili
|
|
Lana Zdravković
Ali iščete kaj določenega?
|
|
Sara Pistotnik
Nihče nas ne predstavlja!
|
|
Nenad Jelesijević
Biti nekulturen
|
|
Andrej Pavlišič
Internet hočejo transformirati v še eno lovišče kapitala
|
|
Tomaž Gregorc
Onemogočanje avtonomnih digitalnih praks – »trda plat« zgodbe
|
|
Brankica Petković
Človekove pravice in mediji
|
|
Andreja Tratnik
»Na tisoče Madžarov pije to sranje s ponosom, celo s predanostjo«
|
|
Goran Ivanović
Hrvaška: Mediji kot zavezniki korupcije
|
|
Lenart J. Kučić
Iskanje čudežne rešitve
|
|
Stefano Lusa
Čas tranzicije brez premisleka o novi vlogi novinarstva
|
|
Mitar Milutinović
Ne spodbujajte k spremembi temeljnih lastnosti interneta!
|
|
Gojko Bervar
Bojan Kranjc: Rupel bo živi spomenik, Janković gostilničar
|
|
Mirko Lorenci
Trpki (po)smeh
|
|
Darinko Kores Jacks
Za hec? Ne se hecat'!
|
|
Ana Frank
Turčija: Mediji kot žrtev zgodovinskih notranjepolitičnih bojev
|
|
Andrej Pavlišič, Nikolai Jeffs
Nujnost radikalnih medijev
|
|
Andrej Pavlišič
Stavka, droben medijski eksperiment in možnosti novih medijev
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kronika napadov na hrvaške novinarje
|
|
Brankica Petković
Konferenca Evropske komisije o svobodi medijev v državah Zahodnega Balkana in Turčiji
|
|
Blaž Zgaga
Po stopnji svobode medijev Evropa razdeljena na dva dela
|
|
Brankica Petković
Prispevek k razpravi o novinarstvu
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Marko Milosavljević
Slovenskih medijskih 20 let: Quid pro quo
|
|
Nina Zidar Klemenčič
Dva primera, množica stališč, problem nerešen
|
|
Andraž Teršek
Pasti in spodrsljaji svobode izražanja[1]
|
|
Andrej Stopar
Rusija: »V tem primeru ste nas prehiteli!«
|
|
Jernej Rovšek
Posledica spremenjene sestave Ustavnega sodišča?
|
|
Jure Aleksič
Mozaik neke gangrene
|
|
Andreja Tratnik
Evropsko sodišče za človekove pravice o nedopustnosti političnih pritiskov na medije
|
|
Gojko Bervar
Na črnem seznamu
|
|
Stipe Ćurković
Hrvaška: Mediji, javnost in študentska zasedba fakultet
|
|
Kaja Jakopič
Hrvaška: Novinarji kot tarče
|
|
Zoran Medved
Poslovni model za lokalne medije: poroka z razlogom
|
|
Daphne Koene
Na Nizozemskem vsak dan bolj cenimo dobro delovanje tiskovnega sveta(1)
|
|
Marko Milosavljević
Razsodba delovnega sodišča odpira možnosti za odpuščanje neposlušnih novinarjev
|
|
Miran Lesjak
Človekove pravice zatirane države in nemočnih gospodarskih družb
|
|
Brankica Petković
Glas poslušalcev in gledalcev
|
|
Ferenc Horváth
Perspektive časopisa madžarske manjšine v Sloveniji
|
|
Iztok Jurančič
Virus politične zarote v medijski diagnozi predsednika vlade Janeza Janše
|
|
Lana Zdravković
Čigavo predsedovanje? Tako kot Kafkov Grad je slovensko predsedovanje za »navadnega« človeka oddaljeni in nevidni koncentrat EU oblasti in mesto zbiranja EU oblastnikov, ki so oddaljeni in nevidni – Prava politika se dogaja in bi se morala dogajati v javnem prostoru med vsem nami, profesionalni nosilci političnega etstablišmenta pa javni prostor krčijo in se ga otepajo
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Paralelni svetovi
|
|
Iztok Jurančič
Pravna zaščita kaznovanih novinarjev – Novinarji kot postranska škoda?
|
|
John Pilger
Svoboda pa prihodnjič
|
|
Lev Kreft
Klientelizem kot eksces ali sistem
|
|
Jože Vogrinc
Medijska politika kot demokratura
|
|
Blaž Zgaga
Pismo o cenzuri: v tujini objavljeno, doma cenzurirano
|
|
Boris Vezjak
Še vedno neutemeljen disciplinski ukrep proti novinarju
|
|
Matej Šurc
Peticija – da nam ne bo žal za to, česar nismo storili
|
|
Janez Polajnar, Marko Zajc
K zgodovini cenzure na Slovenskem
|
|
Marko Jenšterle
Venezuela: Napoved odvzema frekvence nastarejši zasebni televiziji
|
|
Zoran Medved
Zakaj je zahteva po uravnoteženosti javne televizije neutemeljena?
|
|
Iztok Jurančič
Tehnologije obvladovanja slovenskih medijev v letih 2006–2007
|
|
Barbara Verdnik
Primorske novice – Plen političnih in ekonomskih interesov
|
|
Hans-Martin Tillack
Ali uradniki EU pretepajo pse?
|
|
Maja Mihelič, Luka Hrovat
Oaxaca, Mehika: Vsi smo medij!
|
|
Brankica Petković
Mediji za državljane
|
|
Julija Magajna
Kaj bi lahko bilo alternativnega v delovanju medijev?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Po razpisu za subvencije medijem: Uravnoteženi in komunikativni
|
|
Ranka Ivelja
Razširiti novinarsko častno razsodišče?
|
|
Kaja Jakopič
Čakajoč na e-demokracijo v Sloveniji
|
|
Andrew Taussig
Organizirajte Glas poslušalca in gledalca
|
|
Jernej Rovšek
Svoboda tiska ali pravice posameznika
|
|
Maks Kaš
Ponuditi bralcu, kar bo kupil
|
|
Maja Breznik
Spletna stran Index prohibitorum
|
|
Janez Tekavc
Odškodninska odgovornost novinarja
|
|
Lucija Bošnik
Poročanje medijev s sodišč
|
|
Gojko Bervar
Velika Britanija: Prenova pritožne komisije za tisk?
|
|
Gojko Bervar
V zapor zaradi klevete?
|
|
Serge Halimi
Nova cenzura
|
|
Dušan Rebolj
Nianse nasilja: ulovimo in ubijmo Billyja Raya Cyrusa!
|
|
Gal Kirn, Ana Jereb
Nato: Vidni in nevidni pritiski
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Nato: Civilna družba proti državi
|
|
Renata Šribar
Pornografija: Po protipornografskemu ukrepu medijskega inšpektorja
|
|
Gašper Lubej
Svoboda tiska ogrožena povsod po svetu
|
|
Tomaž Trplan
K praksi alternativnih medijev: Independent Media Center
|
|
Urša Chitrakar
Ko javna osebnost laže
|
|
Marko Milosavljević
Zakaj je dobro, da je ukinjena avtorizacija intervjuja
|
|
Lucija Bošnik
Svoboda tiska v rokah policije
|
|
Tomaž Trplan
K praksi alternativnih medijev
|
|
Gorazd Kovačič
Pronatovski napadi na demokratični pluralizem
|
|
Ksenija Horvat
Josri Fouda
Nikoli se ne bom vključil v propagandno vojno
|
|
Rastko Močnik
Svoboda izražanja kot farsa
|
|
Darijan Košir
Delo ni zaprt medij
|
|
Simona Zatler
Kako zagotoviti dostop do medijev
|
|
Maja Breznik
Kulturni krogi
|
|
Simona Zatler
Uredniška neodvisnost in ugovor vesti
|
|
Igor Mekina
Daleč od brezhibnosti
|
|
Tatjana Mandić
Nadzorovanje in kaznovanje novinarjev
|
|
Gabor Holmai
Državni uradniki morajo prenesti kritiko
|
|
Senad Pećanin
Skrivanje za zasebnimi tožbami
|
|
Zlatan Karabegović
Razkrivanje nepravilnosti je brez odmeva
|
|
Nadire Mater
Srečna sem, da sem obtožena
|
|
Rajko Muršič
Ženska in mati, Cerkev in podgana
|
|
Za svobodo umetniškega izražanja in proti represiji
|
Novinarski večeri Omizja
|
29.03.2011
Sandor Orban, Attila Mong, Sandra Bašić Hrvatin, Grega Repovž, Marko Milosavljević, Vojko Stopar, Zdenko Duka, Gordana Vilović
Pasti medijske regulacije in očitki o političnem obvladovanja medijev – Madžarska, Slovenija, Hrvaška, podobnosti in razlike
|
|
29.09.2007
Snježana Milivojević, Snežana Trpevska, Sandra Bašić-Hrvatin, Vildana Selimbegović, Milka Tadić, Brankica Petković, Drago Hedl, Željko Bodrožić, Peter Preston, Jani Sever, Aleksandar Damovski, Stjepan Malović, Vanja Sutlić, Mehmed Agović, Dragoljub Vuković, Dubravka Valić Nedeljković, Mirko Štular, Saša Banjanac Lubej
Omizje: Oblike politične instrumentalizacije in klientelizma v medijih v državah jugovzhodne Evrope – primer držav nekdanje Jugoslavije
|
|
03.04.2007
Venčeslav Japelj, Barbara Verdnik, Peter Kolšek, Veso Stojanov, Simona Rakuša
Omizje: Tehnologija obvladovanja medijev v Sloveniji
|
|
21.03.2006
Admir Baltić, Ahmed Pašić, Beatriz Bedrija Tomšič Čerkez, Ilinka Todorovski, Ervin Hladnik Milharčič
Omizje o islamu in muslimanih v medijih
|
medijski trgMedijska preža
|
Janez Polajnar
Medijski skladi nekdaj in zdaj: »Naj se vrne cenzura, ljubša bi nam bila.«
|
|
Iztok Jurančič
Bliža se razpad lastniških skupin tiskanih medijev
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Poslovni modeli in preživetje medijskih hiš
|
|
Darja Kocbek
V medijih krizo razlagajo vedno isti ljudje
|
|
Blaž Zgaga
Izobčene vrednote
|
|
Saša Banjanac Lubej
Z ustanovitvijo medijskih zadrug do delovnih mest po svoji meri
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Slovenija: En korak naprej, dva nazaj*
|
|
Zrinjka Peruško
Kaj je bilo narobe z reformami medijev v postsocialistični Evropi?*
|
|
Snežana Trpevska
Razdrobljenost trga v jugovzhodni Evropi in degradacija profesionalnega novinarstva*
|
|
Jovanka Matić
Novinarji kot gibalo reform medijev*
|
|
Tarik Jusić
Bosna in Hercegovina: Med stagnacijo in tranzicijo*
|
|
Judit Bayer
Nauki medijskih reform v srednji in vzhodni Evropi: Vsaka družba ima tak medijski sistem, kot si ga zasluži*
|
|
Paolo Mancini
Reforme medijev ne nastanejo v praznem prostoru*
|
|
Munkhmandakh Myagmar
So novinarji pobudniki in aktivni udeleženci gibanj za reformo medijev?*
|
|
Guillermo Mastrini
Napredne vlade in mediji v Južni Ameriki*
|
|
Rodrigo Gómez García
Reforme medijev v Latinski Ameriki: med dekomodifikacijo in marketizacijo javnih komunikacijskih politik*
|
|
Larbi Chouikha
Mediji v ogledalu »tunizijske pomladi«: reforme, ki jih je težko izpeljati*
|
|
Justin Schlosberg
Reforma lastništva medijev v Veliki Britaniji: kako naprej?*
|
|
Brankica Petković
Zakaj primerjati reforme medijskih sistemov?
|
|
Iztok Jurančič
Fiskalno uničevanje medijskega prostora
|
|
Saša Banjanac Lubej
Grški vstop na televizijski trg v Sloveniji: Nafta, ladjedelništvo, šport in mediji
|
|
Biljana Žikić
S skuterji do televizije:TV Pink Si – TV3 Pink – TV3 Medias
|
|
Igor Vobič
Piano v Sloveniji: malo muzike, malo denarja
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Ko spletno uredništvo prosjači svoje kolege iz tiska za kosti
|
|
Marko Milosavljević, Tanja Kerševan Smokvina
Vpliv digitalizacije na medije v Sloveniji
|
|
Tanja Kerševan Smokvina
Spremljanje vpliva digitalizacije na medije v Sloveniji
|
|
Boris Vezjak
Politična pristranost medijev in njena imputacija
|
|
Lucio Magri
Revolucija na Zahodu*
|
|
Goran Lukič
Postaviti se po robu privatizaciji informacij
|
|
Uroš Lubej
Vse drugo nam bodo ministri tvitnili
|
|
Lana Zdravković
Ali iščete kaj določenega?
|
|
Nenad Jelesijević
Biti nekulturen
|
|
Marko Milosavljević
Giganti in palčki slovenskih medijev (če krematorijev raje ne omenjamo)
|
|
Andrej Pavlišič
Internet hočejo transformirati v še eno lovišče kapitala
|
|
Domen Savič
Zapiranje pašnika: spletna cenzura doma in po svetu
|
|
Tomaž Gregorc
Onemogočanje avtonomnih digitalnih praks – »trda plat« zgodbe
|
|
Aleksandra K. Kovač
Reševanje tradicionalnih medijev: reševanje industrije ali novinarstva?
|
|
Alma M. Sedlar
Mehanizmi zatiranja novinarske sindikalne dejavnosti
|
|
Mirt Komel
Sektorji ali bojna polja
|
|
Nenad Jelesijević
Odhod iz kulture
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Odnos med mediji in politiko je »pokvarjen«
|
|
Simona Habič
Slovenija: Nizka ocena integritete medijev
|
|
Goran Ivanović
Hrvaška: Mediji kot zavezniki korupcije
|
|
Snježana Milivojević
Srbija: Prvo in zadnje poročilo o medijih in korupciji
|
|
Lenart J. Kučić
Iskanje čudežne rešitve
|
|
Janez Markeš
V čigavem imenu torej?
|
|
Grega Repovž
Gibanje 99 odstotkov ima sporočilo tudi za novinarje
|
|
Stefano Lusa
Čas tranzicije brez premisleka o novi vlogi novinarstva
|
|
Igor Mekina
Društvo novinarjev Slovenije: kaj je za pokazati v zadnjih 20 letih?
|
|
Kaja Jakopič
Razvid propadlih medijev
|
|
Goran Ivanović
Ali je WAZ izgubil sapo na Balkanu?
|
|
Nikolai Jeffs, Andrej Pavlišič
Bistvo radikalne družbene spremembe je redistribucija moči
|
|
Andrej Pavlišič, Nikolai Jeffs
Nujnost radikalnih medijev
|
|
Andrej Pavlišič
Stavka, droben medijski eksperiment in možnosti novih medijev
|
|
Nenad Jelesijević
Medijske ukane levega kapitalo-parlamentarizma
|
|
Nenad Jelesijević
Naslovnice Mladine
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Medijska kriza? Udarec nameriti proti koreninam!
|
|
Nikolai Jeffs, Andrej Pavlišič
Neprofitno novinarstvo financirati iz javnih virov
|
|
Marko Milosavljević
Neprijetne številke
|
|
Iztok Jurančič
Medijska podjetja v primežu gospodarskih in političnih tveganj
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kako je privatizacija medijev omogočila privatizacijo politike
|
|
Majda Juvan
Včasih je radijski novinar moral biti tam, kjer se kaj dogaja
|
|
Igor Vobič
Konec odprtega spleta tudi v slovenskem novinarstvu?
|
|
Gorazd Kovačič
Polom reforme medijske zakonodaje
|
|
Lenart J. Kučić
Jezdeci medijske apokalipse
|
|
Marko Milosavljević
Ali zagotoviti sistemsko pomoč časopisom v času krize? [1]
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kriza časopisne industrije je posledica napačnih odločitev lastnikov
|
|
Brankica Petković
Prispevek k razpravi o novinarstvu
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kako rešiti medije?
|
|
Igor Bijuklič
Mediji v pospeševanju – Paul Virilio in totalitarnost medijske infrastrukture
|
|
Gorazd Kovačič
Štrajk v treh slikah
|
|
Jasna Babić
Slovenske glasbene revije
|
|
Iztok Jurančič
Kanarčki v rudniku demokracije
|
|
Gordan Malić
Hrvaška: Sodni dan neodvisnega časopisnega založništva
|
|
Luka Osolnik
Pristop pa tak!
|
|
Lucija Petavs
Delo so premagali »kšeftarsko-politični« interesi
|
|
Jožica Dorniž
Lokalne novice bodo ljudi vedno zanimale
|
|
Gojko Bervar
Veliki mediji so zdavnaj izgubili dušo
|
|
Zoran Medved
Poslovni model za lokalne medije: poroka z razlogom
|
|
Igor Vobič
Konvergenca v novinarstvu: integracija uredništev v časopisnih hišah Delo in Žurnal
|
|
Nikola Janović
Od spektakla do odgovornosti: hrbtna stran oglaševanja
|
|
Lana Zdravković
Je bolj škodljiva pornografija ali oglaševanje?
|
|
Anuška Delić
Ali lahko kriza stimulira odgovornost medijev?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Mediji, ponižani v obrt
|
|
Boris Čibej
Združene države Amerike: Kako so propadli časopisi
|
|
Jože Vogrinc
Spremenimo informativne medije v javna glasila!(1)
|
|
Gorazd Kovačič, Lenart J. Kučić
Kriza kot priložnost za revizijo medijskega sistema
|
|
Peter Frankl
Mediji v Sloveniji niso opravili nadzora nad »neoliberalnim« dogajanjem
|
|
Boštjan Nedoh
Medijska reprezentacija delovnega ljudstva
|
|
Marko Zajc, Janez Polajnar
»Za mastne dohodke lastne«
|
|
Gojko Bervar
Nevarnost sistemske korupcije
|
|
Sanja Prelević
Fikser – desna roka tujemu novinarju
|
|
Ferenc Horváth
Perspektive časopisa madžarske manjšine v Sloveniji
|
|
Saša Panić
Na silo izgnani s tako imenovanega medijskega trga
|
|
Boštjan Nedoh
Antiintelektualizem in destrukcija javne razprave v medijih
|
|
Marko Prpič
Raba medijev med študenti[1]
|
|
Nika Susman
Francija: Mediji na Sarko(1) pogon. Konec neodvisnega novinarstva?
|
|
Tanja Kerševan-Smokvina
Strategija razvoja radijskih in televizijskih programov – bolje pozno kot nikoli?
|
|
Miha Krišelj
Digitalizacija in novi frekvenčni spekter – izziva za razvoj radijskih in televizijskih programov
|
|
Zoran Trojar
Trendi spletnega oglaševanja
|
|
Iztok Jurančič
Pravna zaščita kaznovanih novinarjev – Novinarji kot postranska škoda?
|
|
Lev Kreft
Klientelizem kot eksces ali sistem
|
|
Senad Pećanin
Bosna in Hercegovina: Klientelizem in mediji
|
|
Snežana Trpevska
Makedonija: Največje televizijske postaje v službi političnih obračunov
|
|
Milka Tadić Mijović
Črna gora: Mediji brez distance do vladajočih krogov
|
|
Sonja Zdovc
Brezplačniki
|
|
Miran Zupanič
Bo filmska kultura temeljila na ustvarjalnosti kimavcev?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Brankica Petković
Pluralnost po meri politike
|
|
Renata Šribar
Mobitel, WTF?
|
|
Uroš Blatnik
Vloga urednikov v množičnih medijih
|
|
Jurij Popov
O prostituciji in trgovini z ljudmi površno in senzacionalistično
|
|
Lev Centrih
»Cigo iz Ambrusa«, dojenčkov smeh, vrtnice iz srčka in »jedi govna«
|
|
Roman Kuhar
Kako je začela izhajati »revija, kjer je vse prav«?
|
|
Lucija Bošnik
Gaspari za guvernerja – Delo vs. Dnevnik
|
|
Andrea Kosenjak
Drnovšek in mediji
|
|
Jani Sever
Ni medijskih lastnikov brez političnih interesov. Vprašajte odgovorne urednike.
|
|
Venčeslav Japelj
Prevzem Primorskih novic
|
|
Klavdija Figelj
Kje so pristali novinarji?
|
|
Sonja Merljak
Prihodnost časopisov
|
|
Iztok Jurančič
Skromna raznolikost v butični ponudbi medijskega trga
|
|
Marko Milosavljević
Vrnitev TV 3 – Največ koristi bo še vedno imel Holivud
|
|
Brankica Petković
Mediji za državljane
|
|
Lana Zdravković
Kakšna javnost so mediji?
|
|
Julija Magajna
Kaj bi lahko bilo alternativnega v delovanju medijev?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Po razpisu za subvencije medijem: Uravnoteženi in komunikativni
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Javnega interesa ne zagotavlja le RTV Slovenija
|
|
Boris Vezjak
Kdo so člani strokovne komisije?
|
|
Lou Lichtenberg
Nizozemska: Državna podpora le, če je obstoj medija ogrožen
|
|
Tomaž Zaniuk
Radio Študent: Despotizem 1996–2006?
|
|
Boris Čibej
Demokratične čistke
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Ali snovalci medijske politike razlikujejo pluralnost, različnost in raznolikost medijev?
|
|
Luna Jurančič
Bo Kraljem ulice uspelo?
|
|
Neva Nahtigal
Medijska kronika
|
|
Neva Nahtigal
Pregled kadrovskih sprememb
|
|
Neva Nahtigal
Novinarska avtonomija utopljena v kozarcu piva, temnega
|
|
Boris Vezjak
Argumentativno varanje učinkuje politično pristransko
|
|
Dejan Pušenjak
Zmagoslavna vrnitev ali poprava krivice
|
|
Lucija Bošnik
Dva človeka: eden pred, drugi pa za televizijsko kamero
|
|
Ana Kus
Mediji da niso kulturni fenomen, temveč gospodarske družbe
|
|
Lenart J. Kučić
Neznanke digitalne televizije
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Čigavo bo Delo?
|
|
Renata Šribar
Oglaševanje časopisa Direkt - Nemoč regulacijskih orodij
|
|
Poul Erik Nielsen
Brezplačni časopisi - Izziv ali grožnja demokraciji?
|
|
Martín Becerra, Guillermo Mastrini
Koncentracija medijskega lastništva
|
|
Gojko Bervar
Svoboda in odgovornost
|
|
Barbara Bizjak
Založniška industrija v EU
|
|
Franja Arlič
Milijarda tolarjev letno za izvajanje zakona o medijih
|
|
Boštjan Šaver
Šport, mediji in družbena konstrukcija junaštva - Primer Humar
|
|
Gašper Lubej
Lahko bi bilo boljše Dobro jutro
|
|
Dušan Rebolj
Orwell se obrača v grobu
|
|
Iztok Jurančič
Gospodarski vestnik – Ko mediji obmolknejo
|
|
Marko Milosavljević
Novinar Zmago Jelinčič – Plemeniti
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Delničarji pomembnejši od bralcev
|
|
Klara Škrinjar
Samostojni in svobodni novinarji v primorskih lokalnih medijih
|
|
Maja Breznik
Spletna stran Index prohibitorum
|
|
|
|
Rina Klinar
Delodajalec – tako odveč a hkrati potreben?
|
|
Neva Nahtigal
Zakaj so stavkali novinarji?
|
|
Igor Drakulič
(Ne)samostojni in (ne)svobodni?
|
|
Neva Nahtigal, Uroš Škerl
Novinarski večer o stavki
|
|
Jaka Repanšek
Bo prenovljeni kolektivni pogodbi za novinarje uspelo?
|
|
Živa Humer, Mojca Sušnik
Politika enakih možnosti žensk in moških brez medijske pozornosti
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Zmeda zaradi Zmed-a
|
|
Tomaž Dimic
Ali lahko kupiš prispevek v elektronskem mediju posebnega pomena?
|
|
Alexander Baratsits
Zahteva za priznanje tretjega medijskega sektorja v Evropi
|
|
Regionalna konferenca o koncentraciji lastništva v medijih
|
|
Ignatius Haryanto
Indonezija: Iz avtokracije v vojni kapitalizem
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kako WAZ pritiska na novinarje v jugovzhodni Evropi?
|
|
Branka Bezjak, Matija Stepišnik
Tiranija "radovednosti"
|
|
Matija Stepišnik
Kaj sploh lahko štejemo za novinarstvo?
|
|
Renata Šribar
Simobilove prsi in Severinin video
|
|
Dušan Rebolj
South Park: Egiptovski skakači in svete krave
|
|
Aidan White
V viziji nove Evrope so mediji na zadnjem mestu
|
|
Lenart J. Kučić
Styria v Sloveniji – kaj pa je Styria?
|
|
Boris Rašeta
Styria na Hrvaškem
|
|
Gorazd Kovačič
Politika zaposlovanja v medijih in očitano blodenje mladih novinarjev
|
|
Sabina Žakelj
Samoregulacija oglaševanja
|
|
Nina Nagode
Prikrito oglaševanje v slovenskem tisku
|
|
|
|
Primož Krašovec
Mediji, propaganda, manipulacija, zarota
|
|
Saša Panić
Mediji in gibanje za globalno pravičnost
|
|
Peter Preston
Bodo mediji boljši, ko bomo v Evropski uniji?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Moč medijskih lastnikov v EU
|
|
Tomaž Zaniuk
Klic po celostni sanaciji Radia Študent
|
|
Saša Banjanac Lubej
Lokalne radijske postaje: Vse novice in oglasi iz istega računalnika
|
|
|
|
Alenka Kotnik
Sizifove muke sofinanciranja medijev
|
|
Mediji in avdiovizualna kultura v osnutku nacionalnega kulturnega programa 2004-2007
|
|
Rina Klinar
Medijska raznolikost v nacionalnem programu za kulturo 2004-2007
|
|
Brankica Petković
Razpršenost lastništva in raznolikost vsebin
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija: Državno financiranje in naročnina slabi neodvisnost in svobodo televizije
|
|
Alison Harcourt
Regulacija medijskega lastništva - slepa ulica EU
|
|
Petra Šubic
Skrivnostne poteze DZS
|
|
Brankica Petković
Bojan Petan: »Ni prostora za vse«
|
|
Lucija Bošnik, Nataša Ručna
Evropski medijski trg - veliki se povezujejo
|
|
Suzana Lovec, Katja Šeruga
Koncentracija medijskega lastništva v Evropi, ZDA in globalno
|
|
Dušan Rebolj
Tuji lastniki medijev v srednji in vzhodni Evropi
|
|
Saša Bojc
Regulacija medijskega lastništva v državah vzhodne Evrope
|
|
Miro Petek
Velika Britanija: Lastništvo zagotavlja neodvisnost Guardiana
|
|
Saša Bojc
ZDA: Lokalne televizije – na poti k nepomembnosti
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija: Channel 4 kot model javne komercialne televizije
|
|
Petra Šubic
Novi lastniki medijev: zakaj je Laško kupil delež v Delu?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić
Medijska koncentracija v Sloveniji
|
|
Saša Banjanac Lubej
Novinarji so za direktorje kakor delavci v tovarni
|
|
Brankica Petković
Romi
|
|
Ian Mayes
Naš cilj je biti odgovoren časopis
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić
Monopoly – družabna igra trgovanja z mediji
|
|
Petra Šubic
Nemški časopisni založnik v Sloveniji, slovenski v Makedoniji
|
|
Božidar Zorko
Nič več ni zastonj
|
|
Poul Erik Nielsen
Danska državna televizijska služba na prodaj
|
|
Uroš Urbas
Nemčija: Süddeutsche Zeitung – globoko v rdečih številkah
|
|
Tomaž Trplan
K praksi alternativnih medijev: Independent Media Center
|
|
Dušan Rebolj
Prihodki radiotelevizij naraščajo
|
|
Peter Frankl
Ples ene pomladi?
|
|
Polona Bahun
Novinarji - odvečna delovna sila?
|
|
Petra Šubic
Boj med Delom in Dnevnikom
|
|
Alenka Veler
Otroška periodika in trg
|
|
Sonja Merljak
Vse, kar boste gledali ali brali, bo prihajalo od iste korporacije
|
|
Tomaž Trplan
K praksi alternativnih medijev
|
|
Brankica Petković
Koliko medijev manjšinam?
|
|
Natalia Angheli
Moldova
Etnična razpoka med mediji
|
|
Marta Palics
Vojvodina
Izgubljen ugled manjšinskih medijev
|
|
Suzana Kos
Na drugo stran
|
|
Petra Šubic
Kmalu novi časniki?
|
|
Barbara Bizjak
Distribucija tiska v Sloveniji
|
|
Zoran Trojar
Nova nacionalna raziskava branosti
|
|
Saša Banjanac Lubej
Medijski inšpektor - one man band
|
|
Bojan Golčar
Radio Marš - konec ali začetek?
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Neprivlačnost slovenskega televizijskega trga
|
|
Petra Šubic
Lastniški premiki
|
|
Petra Šubic
Osvajalci južnih medijskih trgov
|
|
Gojko Bervar
Kako deluje nemški tiskovni svet?
|
|
Petra Šubic
Premirje med Infondom in DZS
|
|
Zoran Trojar
Mediji morajo sami financirati raziskave
|
|
Tomaž Drozg
Tudi moški berejo
|
|
Lucija Bošnik
V naši branži globalizacija ne velja
|
|
Petra Oseli
Je TV 3 res »nezaželena« televizija?
|
|
Medijski pregled
|
|
Bojan Golčar
V reševanje Marša se je vključila občina
|
|
Jurij Giacomelli
Bo Financam uspelo?
|
|
Petra Oseli
Prodajajo šampon v informativnih oddajah
|
|
TV3 bo preživela
|
|
Novi dnevnik
|
|
RTV Slovenija
|
|
Druga in tretja obravnava zakona o medijih
|
|
Petra Šubic
Nova razmerja med dnevniki
|
|
Matjaž Gerl
Logika kapitala na televizijskem trgu
|
|
Kaja Jakopič
Kdo so lastniki Mladine?
|
|
Medijski pregled
|
|
Medijski pregled
|
|
Mojca Pajnik
Boj za vernike tudi z mediji
|
|
Peter Frankl
Švedski kapital v Financah
|
|
Arturas Mankevicius
Ugled in uspeh gresta skupaj
|
|
Boris Rašeta
Brutalna akumulacija kapitala
|
|
Grega Repovž
Medijski pregled
|
|
Slavko Vizovišek
Selektivno uničevanje časnikov
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Tanja Kerševan-Smokvina
Lastniške mreže slovenskih časopisov in radijskih postaj
|
|
Miklós Sükösd
Največ tujega lastništva
|
|
Petio Zekov
Waz narekuje pravila bolgarskega časopisnega trga
|
|
German Filkov
Elektronski »bum« v makedonskih medijih
|
|
Jure Apih
Temelji papirnate hiše
|
|
Božidar Zorko
Dnevniki danes in jutri
|
|
Branko Bergant
Kako uravnati trg?
|
|
Gregor Fras
Riba, imenovana Zofa
|
|
Boris Čibej
Vojno novinarstvo
|
|
Igor Vezovnik
S poplavo tožb nas poskušajo izločiti
|
|
Marjan Jurenec
Hočemo subvencioniranje svojega informativnega programa
|
|
Iztok Lipovšek
Koliko in kje se bo oglaševalo, lahko odloča le gospodarstvo
|
|
Pro Plus
Za POP TV so najbolj pomembni gledalci
|
|
Marjan Moškon
Kaj naredi denar
|
|
Branko Podobnik
Boj za zaupanje bralcev
|
Edicija MediaWatch
|
Tanja Petrović
Dolga pot domov
|
|
Brankica Petković, Marko Prpič, Neva Nahtigal, Sandra Bašić-Hrvatin
Spremljanje in vrednotenje medijev
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Brankica Petković
In temu pravite medijski trg?
|
|
Brankica Petković, Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić, Iztok Jurančič, Marko Prpič, Roman Kuhar
Mediji za državljane
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić, Brankica Petković
Medijsko lastništvo
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Marko Milosavljević
Medijska politika v Sloveniji v devetdesetih
|
Novinarski večeri Omizja
|
29.09.2007
Snježana Milivojević, Snežana Trpevska, Sandra Bašić-Hrvatin, Vildana Selimbegović, Milka Tadić, Brankica Petković, Drago Hedl, Željko Bodrožić, Peter Preston, Jani Sever, Aleksandar Damovski, Stjepan Malović, Vanja Sutlić, Mehmed Agović, Dragoljub Vuković, Dubravka Valić Nedeljković, Mirko Štular, Saša Banjanac Lubej
Omizje: Oblike politične instrumentalizacije in klientelizma v medijih v državah jugovzhodne Evrope – primer držav nekdanje Jugoslavije
|
|
03.04.2007
Venčeslav Japelj, Barbara Verdnik, Peter Kolšek, Veso Stojanov, Simona Rakuša
Omizje: Tehnologija obvladovanja medijev v Sloveniji
|
|
12.10.2006
Brankica Petković, Marko Prpič, Rajko Gerič, Darja Zgonc, Jože Vogrinc, Tomaž Perovič, Roman Kuhar, Jani Sever, Ahmed Pašić, Mitja Blažič, Ksenija H. Vidmar, Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić, Iztok Jurančič, Lou Lichtenberg, Granville Williams, Božo Zorko, Branko Grims, Rina Klinar
Mediji za državljane
|
|
24.04.2006
Judit Takacs, Miha Lobnik, Brane Mozetič
Pluralizacija medijev ali kje je prostor za gejevske in lezbične medije?
|
|
15.03.2004
Jure Apih, Miran Lesjak, Melita Forstnerič-Hajnšek, Grega Repovž, Iztok Jurančič, Peter Nikolič, Sašo Gazdić, Janez Damjan
S kapitalom nad novinarstvo
|
|
06.12.2000
Boris Cekov, Branko Pavlin, Peter Frankl, Branko Čakarmiš, Cene Grčar, Iztok Lipovšek, Sandra Bašić-Hrvatin, Marko Milosavljević
Medijski lastniki: boj za dobiček ali vpliv na uredniško politiko
|
internetMedijska preža
|
Lenart J. Kučić
Novinarska internetna podoba
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Poslovni modeli in preživetje medijskih hiš
|
|
Melita Zajc
Ne le nevarnosti, glejmo raje prednosti novih prostorov javne komunikacije
|
|
Kaja Jakopič
Profesionalni razpihovalci sovražnega govora na spletu
|
|
Iztok Šori, Veronika Bajt
Novi digitalni mediji, seksualnost in migracije
|
|
Igor Vobič
Piano v Sloveniji: malo muzike, malo denarja
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Ko spletno uredništvo prosjači svoje kolege iz tiska za kosti
|
|
Kaja Jakopič
Twitter volitve?
|
|
Marko Milosavljević, Tanja Kerševan Smokvina
Vpliv digitalizacije na medije v Sloveniji
|
|
Domen Savič
Internet kot zabloda
|
|
Domen Savič
Vzpon in padec informacijskega imperija
|
|
Tanja Kerševan Smokvina
Spremljanje vpliva digitalizacije na medije v Sloveniji
|
|
Andrej Pavlišič
Internet hočejo transformirati v še eno lovišče kapitala
|
|
Domen Savič
Zapiranje pašnika: spletna cenzura doma in po svetu
|
|
Tomaž Gregorc
Onemogočanje avtonomnih digitalnih praks – »trda plat« zgodbe
|
|
Jurij Smrke
Novinarstvo in/kot tehnologija
|
|
Lija Mihelič, Miha Glavač
Prijavitelji dojemajo govor kot kazniv v zelo širokem obsegu
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Spletni komentarji: kako pregnati sovražni govor?
|
|
Jernej Rovšek
Splet ne more biti izjema
|
|
Lenart J. Kučić
Iskanje čudežne rešitve
|
|
Igor Vobič
Pavperizacija spletnih novinarjev v Sloveniji
|
|
Mitar Milutinović
Ne spodbujajte k spremembi temeljnih lastnosti interneta!
|
|
Eva Vrtačič, Klemen Ploštajner, Nina Vombergar
Informacija, ideologija, Wikileaks
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Mobilno, lokalno, socialno
|
|
Eva Vrtačič
Fenomen Lana Del Rey: Retro-romantika, porno-šik
|
|
Igor Vobič
Konec odprtega spleta tudi v slovenskem novinarstvu?
|
|
Eva Vrtačič
Neslane internetne šale z veliko soli
|
|
Kaja Jakopič
Pasivni aktivizem: Vloga spletnih omrežij pri vstajah proti diktatorskim režimom
|
|
Kaja Jakopič
Wikileaks – brezdomec med virom in medijem
|
|
Bojan Anđelković
Časi navduševanja nad virtualnim prostorom, v katerem se lahko potepamo brez identitete, so za nami
|
|
Andrej Motl
Sovražni govor v slovenskih medijih na spletu
|
|
Timotej Semenič
Demistifikacija pojma spletna televizija
|
|
Andrej Motl
Rasizem na internetu
|
|
Igor Bijuklič
Mediji v pospeševanju – Paul Virilio in totalitarnost medijske infrastrukture
|
|
Igor Vobič
Medijske hiše s spletnim novinarstvom le eksperimentirajo
|
|
Vuk Ćosić
Kriza, super
|
|
Brankica Petković
Narobe
|
|
Igor Vobič
Konvergenca v novinarstvu: integracija uredništev v časopisnih hišah Delo in Žurnal
|
|
Eva Vrtačič
E-smrtnost: Patološki narcis in smrt v kiberprostoru
|
|
Eva Vrtačič
Internetna socialna obrežja: prijatelji za vedno?
|
|
Kaja Jakopič
Otroci na internetu
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Mediji, ponižani v obrt
|
|
Igor Vobič
Medosebna interaktivnost – redkost v slovenskem spletnem novinarstvu
|
|
Manca Borko
S stapljanjem uredništev v novo dobo novinarstva?
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Blog kot novinarski odgovor na težave neke lokalne skupnosti
|
|
Kaja Jakopič
Volivci v mreži spletnih skupnosti
|
|
Igor Vobič
Splet kot zrcalo krize novinarstva?
|
|
Kaja Jakopič
Blogam, torej sem … novinar in zvezda
|
|
Zvezdan Martič
Medijske hiše srečajo nove medije
|
|
Jaka Železnikar
Spletni medij ali spletni podaljšek medija
|
|
Igor Vobič
Novinarstvo na spletu – Kdo s(m)o novinarji?
|
|
Zoran Trojar
Trendi spletnega oglaševanja
|
|
Barbara Kvas
Politični spletkarji – predvolilne kampanje na spletu
|
|
Kaja Jakopič
Bum časopisnih spletnih televizij
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić
Spletne televizije izziv za medijske regulatorje
|
|
Brankica Petković
Mediji za državljane
|
|
Domen Savič, Barbara Kvas
Demokratični potencial spletnih dnevnikov
|
|
Nikola Janović
Praktične intervencije in teoretske refleksije
|
|
Kaja Jakopič
Boj proti sovraštvu na medmrežju ali boj z mlini na veter
|
|
Miha Ceglar
Katere podatke o uporabnikih lahko zbirajo slovenski operaterji?
|
|
Maja Breznik
Spletna stran Index prohibitorum
|
|
Toni Gabrić
ZaMirZINE
|
|
Kaja Jakopič
Slovenske parlamentarne volitve brez internetne kampanje
|
|
Mojca Planšak
FM@dia Forum 2004
|
|
Sonja Merljak
Dve postaji za medijske informacije
|
|
Zorana Baković
Kitajska: Resnica v rdeči preobleki
|
|
Marta Gregorčič
Fuck media. Be the media!
|
|
Bibliowwwgrafija
|
|
Matjaž Trošt
Izzivi spletnega novinarstva
|
|
Rok Kajzer
Kakovostno, hitro, cenejše
|
|
Nova spletna stran čeških novinarjev
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Prihodnost televizije
|
|
Barbara Bizjak
Število obiskov razkriva edino Večer
|
|
Darren Purcell
Pošljite čim več ljudem
|
|
Darren Purcell
Otroška pornografija na internetu
|
|
Boris Čibej
Prihodnost neke iluzije
|
|
Goran Ivanović
Stara Mat’kurja - dobra juha
|
|
Erika Repovž
Nov internet časopis 24ur.com
|
|
Vuk Ćosić
Internet in kosovska vojna
|
|
Goran Ivanović
Televizija na internetu
|
|
Državna propaganda na internetu
|
|
Vuk Ćosić
V boju proti državi
|
|
Joh Dokler
Brez komunikacije z bralci
|
Edicija MediaWatch mediji v vzhodni in jugovzhodni EvropiMedijska preža
|
Zrinjka Peruško
Kaj je bilo narobe z reformami medijev v postsocialistični Evropi?*
|
|
Snežana Trpevska
Razdrobljenost trga v jugovzhodni Evropi in degradacija profesionalnega novinarstva*
|
|
Jovanka Matić
Novinarji kot gibalo reform medijev*
|
|
Tarik Jusić
Bosna in Hercegovina: Med stagnacijo in tranzicijo*
|
|
Judit Bayer
Nauki medijskih reform v srednji in vzhodni Evropi: Vsaka družba ima tak medijski sistem, kot si ga zasluži*
|
|
Brankica Petković
Zakaj primerjati reforme medijskih sistemov?
|
|
Saša Banjanac Lubej
Grški vstop na televizijski trg v Sloveniji: Nafta, ladjedelništvo, šport in mediji
|
|
Biljana Žikić
S skuterji do televizije:TV Pink Si – TV3 Pink – TV3 Medias
|
|
Rastko Močnik
Kaj je vse pomenil izraz »civilna družba«?
|
|
Lucio Magri
Revolucija na Zahodu*
|
|
Gojko Bervar
Morda smo imeli srečo: nauk posnemanja modelov samoregulacije v državah nekdanje Jugoslavije
|
|
Nikolai Jeffs, Andrej Pavlišič
Komunikacijski modeli mirovnih gibanj v bivši Jugoslaviji: avtentični in spregledani
|
|
Tanja Petrović
Tako evropsko
|
|
Goran Ivanović
Hrvaška televizija in očitki korupcije
|
|
Snježana Milivojević
Srbija: Prvo in zadnje poročilo o medijih in korupciji
|
|
Ana Frank
Turčija: Mediji kot žrtev zgodovinskih notranjepolitičnih bojev
|
|
Goran Ivanović
Ali je WAZ izgubil sapo na Balkanu?
|
|
Janez Polajnar
Vse dobro o mrtvih ljudeh, vse slabo o mrtvih državah[1]
|
|
Goran Ivanović
»Krezubi trozubac« danes: kje so pristale tri nekdanje mladinske radijske postaje iz Ljubljane, Zagreba in Beograda?
|
|
Zoran Pusić
O sodbah, pričah in krivcih[1]
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kronika napadov na hrvaške novinarje
|
|
Jovana Mihajlović Trbovc
»Jugosfera« pod televizijo Pink: od pozabe problematične preteklosti do povezovanja v potrošništvu in zabavi
|
|
Ines Kuburović
Slovenski mediji o volitvah v Bosni in Hercegovini: Utrjevanje podobe brezperspektivne države
|
|
Saša Banjanac Lubej
Maltretiranje bralcev z resnico
|
|
Tanja Petrović
Strokovnjaki brez spomina: Slovenija in »zahodni Balkan«
|
|
Ivan Čolović
Kaj bi Srbija v Evropi?[1]
|
|
Marko Zajc, Janez Polajnar
»Noseč to zapadno kulturo doli na slovanski jug«
|
|
Andrej Stopar
Rusija: »V tem primeru ste nas prehiteli!«
|
|
Gordan Malić
Hrvaška: Sodni dan neodvisnega časopisnega založništva
|
|
Stipe Ćurković
Hrvaška: Mediji, javnost in študentska zasedba fakultet
|
|
Kaja Jakopič
Hrvaška: Novinarji kot tarče
|
|
Saša Banjanac Lubej
Odgovornost novinarjev v vojni v nekdanji Jugoslaviji – Lustracija, sojenje ali pozaba
|
|
Viktor Ivančić
Hrvaška in Slovenija: Nacionalistična jugonostalgija
|
|
Sanja Prelević
Fikser – desna roka tujemu novinarju
|
|
Saša Panić
Feral Tribune: Ugasnil forum kritične javnosti
|
|
Saša Panić
Na silo izgnani s tako imenovanega medijskega trga
|
|
Predrag Lucić
Laku moć, voljena Hrvatska
|
|
Viktor Ivančić
1996: Kako je bil obrekovan Feral Tribune
|
|
Senad Pećanin
Bosna in Hercegovina: Klientelizem in mediji
|
|
Snežana Trpevska
Makedonija: Največje televizijske postaje v službi političnih obračunov
|
|
Milka Tadić Mijović
Črna gora: Mediji brez distance do vladajočih krogov
|
|
Lana Zdravković
Ante Gavranović: Medijska obratnica – Novi čitatelji traže drugačije novine
|
|
Boris Čibej
Demokratične čistke
|
|
Neva Nahtigal, Nena Skopljanac, Martina Valdetara
Desetletje za vključitev Romov (2005–2015)
|
|
Brankica Petković
Raznovrstnost tiskovnih svetov v Evropi
|
|
Lana Zdravković
O televiziji v srednji in vzhodni Evropi
|
|
Lana Zdravković
Link, revija za razvoj elektronskih medijev
|
|
Ksenja Hahonina
Ukrajina Oranžni preobrat
|
|
Toni Gabrić
ZaMirZINE
|
|
Saša Bojc
Poročilo Mednarodnega tiskovnega inštituta (IPI)
|
|
Dušan Rebolj
Mrtvi ilegalci in preplašeni ostali
|
|
Regionalna konferenca o koncentraciji lastništva v medijih
|
|
Mojca Planšak
FM@dia Forum 2004
|
|
Saša Banjanac Lubej
Dopisniki kot bojevniki za nove slovenske trge
|
|
Sanja Prelević
O Črni gori črno …
|
|
Vlasta Jeseničnik
Rusija: Laž in resnica o Beslanu
|
|
Ksenja Hahonina
Rusija: Od Nord Osta do Beslana
|
|
Ksenja Hahonina
Rusija: Primer informacijskega boja – poročanje o številu prebivalcev Čečenije
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kako WAZ pritiska na novinarje v jugovzhodni Evropi?
|
|
Boris Čibej
Rusija: Ponarejeni intervjuji in črni novinarski PR1
|
|
Dušan Rebolj
Tuji lastniki medijev v srednji in vzhodni Evropi
|
|
Saša Bojc
Regulacija medijskega lastništva v državah vzhodne Evrope
|
|
Petar Luković
Srbija: Polemika o soočenju s pretklostjo – Kdo bi še kopal po dreku?
|
|
Veran Matić
Srbija: Mediji in »zdravljenje« družbe – nerealna pričakovanja
|
|
Beata Klimkiewicz
Poljska
Od liberalizacije do stroge regulacije
|
|
Velislava Popova
WAZ osvojil bolgarski časopisni trg
|
|
Boris Rašeta
Štirinajst časopisov in distribucijska hiša
|
|
Dragan Novaković
WAZ v Beogradu
|
|
Petar Luković
Srbija - Povedati fašistu, da je fašist
|
|
Snježana Milivojević
Srbija - Molk ne zabriše preteklosti
|
|
Aleksandra Maček
Makedonija - Mediji kot "varuhi nacije"
|
|
Saša Banjanac Lubej
Hrvaška, Srbija - Konec ilegalnega uvoza tiska
|
|
Jasmina Popović
Ko novinarji čistijo stranišča
|
|
Zoya Dimitrova
Bolgarija - Preiskovalni novinarji, združite se
|
|
Gašper Lubej
Makedonija
Profesionalizem zamenjala etnična lojalnost
|
|
Ranko Vujović
Črna gora
Kako medije izmakniti državnem nadzoru
|
|
Goran Ivanović
Hrvaška
Nevihta nad Latinico
|
|
Tamara Spaić
Seksgate na srbski način
|
|
Ahmed Burić
Čigavo je Oslobođenje?
|
|
Lucija Bošnik
Novinarji, sodobni gladiatorji
|
|
Beata Klimkiewicz
Biti državen ali ne?
|
|
Peter Bajomi-Lazar
Cena za državno podporo
|
|
Kaja Jakopič, Saša Banjanac Lubej
V etru Nove Evrope
|
|
Jan Moláček, Petr Kopecky
Svet in generalni direktor – generatorja krize
|
|
Danail Danov
Upor na nacionalnem radiu
|
|
Damir Matković
HRT ostaja gospodar medijskega prostora
|
|
Peter Bajomi-Lazar
Državna televizija na kolenih
|
|
Tadej Labernik
Ukinitev sedanje Radiotelevizije BiH
|
|
Ahmed Burić
Reformo diktira mednarodna skupnost
|
|
Saša Andonovski
Predlog medijskega zakona kot skrivnost
|
|
Denis Latin
Soočenja okrog konkretnih problemov
|
|
Snježana Milivojević
Bila je to najbolj umazana kampanja doslej
|
|
Milan Milošević
Napovedi so bile točne
|
|
Beata Klimkiewicz
Neškodljiva parodija
|
|
Gordana Suša
Skozi gozd do nove televizije Srbija
|
|
Laszlo Seres, Barbara Bizjak
So javni mediji sredstvo vladanja?
|
|
Lucija Bošnik
Načrtno potiskanje v kaos
|
|
Snježana Milivojević
Kako uničiti javnost
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Dosje o represiji
|
|
Ognjen Tvrtković
Analiza pisanja beograjske Politike
|
|
Remzi Lani
Pismo koordinatorju Pakta stabilnosti
|
|
Boris Rašeta
Kaj bo z državnimi mediji na Hrvaškem?
|
|
Beata Klimkiewicz
Medijski imperij Radio Maryja
|
|
Arturas Mankevicius
Ugled in uspeh gresta skupaj
|
|
Boris Rašeta
Brutalna akumulacija kapitala
|
|
Tatjana Mandić
Nadzorovanje in kaznovanje novinarjev
|
|
Gabor Holmai
Državni uradniki morajo prenesti kritiko
|
|
Senad Pećanin
Skrivanje za zasebnimi tožbami
|
|
Zlatan Karabegović
Razkrivanje nepravilnosti je brez odmeva
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
The Baltic Media Monitor
|
|
Hrvaške parlamentarne volitve 2000 - monitoring televizije
|
|
Dragan Bisenić
Kriza neodvisnega novinarstva v Srbiji
|
|
Vladan Mićunović
»Jeklena« kontrola državnih medijev
|
|
Miklós Sükösd
Največ tujega lastništva
|
|
Petio Zekov
Waz narekuje pravila bolgarskega časopisnega trga
|
|
Milan Šmid
Preizkusni poligon za deregulacijo medijev
|
|
German Filkov
Elektronski »bum« v makedonskih medijih
|
|
Alexandre Lévy
Smrt neodvisnega informiranja v Srbiji
|
|
Dragiša Drašković
Slovenija v očeh srbskih medijev
|
|
Brankica Petković
Komu vasi lepo gorijo?
|
|
Snježana Milivojević
Politično življenje Srbije v informativnih medijih
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Hard-Core politika in X-rated mediji
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
»No Story, Sorry.«
|
|
Brankica Petković
Šola profesionalne solidarnosti
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Republika
|
|
Veran Matić
Moč in smisel mreže sorodnih medijev
|
Edicija MediaWatch Novinarski večeri
|
22.10.2003
Ilinka Todorovski, Aleksander Stanković, Bruno Lopandić
Hrvaška in Slovenija v medijskem ogledalu
|
|
29.05.2003
Snježana Milivojević, Dejan Anastasijević
Srbski mediji po atentatu
|
|
19.06.2000
Jacek Žakowski, Tomaž Gerden
Vzhodno od "raja"?
|
|
18.04.2000
Veton Surroi, Jurij Gustinčič
Kosovo: so se za to borili?
|
|
17.02.2000
Velibor Čović, Uroš Lipušček
Dober večer, gospod predsednik
|
|
23.04.1999
Anna Zarkova, Mojca Širok
Kaj hoče ženska
|
|
10.11.1998
Senad Pećanin, Jani Sever
Politika z drugačnimi sredstvi
|
|
30.01.1998
Milka Tadić, Blerim Shala, Blanka Doberšek
Smrt velike Srbije
|
|
14.05.1997
Aleksandar Tijanić, Mišo Alkalaj
Novinarstvo in nacionalni interes
|
mediji v svetuMedijska preža
|
Munkhmandakh Myagmar
So novinarji pobudniki in aktivni udeleženci gibanj za reformo medijev?*
|
|
Guillermo Mastrini
Napredne vlade in mediji v Južni Ameriki*
|
|
Rodrigo Gómez García
Reforme medijev v Latinski Ameriki: med dekomodifikacijo in marketizacijo javnih komunikacijskih politik*
|
|
Larbi Chouikha
Mediji v ogledalu »tunizijske pomladi«: reforme, ki jih je težko izpeljati*
|
|
Brankica Petković
Zakaj primerjati reforme medijskih sistemov?
|
|
Pia Majbritt Jansen
Danska javna radiotelevizija – primerjalna zgodba o uspehu
|
|
Boris Čibej
Združene države Amerike: Predsedniške volitve v medijih kot športni spektakel
|
|
Mirt Komel
Združene države Amerike: No, You Kant
|
|
Boris Čibej
Združene države Amerike: Lisičje novinarstvo
|
|
Karmen Šterk
Združene države Amerike: Yes we Kant
|
|
Sonja Merljak Zdovc
»Upam, da mu ne bo uspelo«
|
|
Boris Čibej
Združene države Amerike: Kako so propadli časopisi
|
|
Gorazd Kovačič
Zunanjepolitično ali svetovno novinarstvo?
|
|
Jože Vogrinc
Ostanek sveta: kolateralna škoda poročevalskih rutin
|
|
Dare Pejić, Neža Prah
Izbor je odvisen od tega, kaj ponujajo agencije
|
|
Sonja Zdovc
Nagrada Saharov sudanskemu borcu za človekove pravice
|
|
Gojko Bervar
Radijsko tekmovanje Prix Europa 2007
|
|
John Pilger
Svoboda pa prihodnjič
|
|
Marko Jenšterle
Venezuela: Napoved odvzema frekvence nastarejši zasebni televiziji
|
|
Sonja Merljak
Novinarske usode: Jana Schneider, brezdomka
|
|
Goran Ivanović
Informacija je v ospredju demokratičnega komuniciranja
|
|
Neva Nahtigal, Nena Skopljanac, Martina Valdetara
Desetletje za vključitev Romov (2005–2015)
|
|
Borut Osonkar
Altermondializem v Le Monde diplomatique
|
|
Marta Gregorčič
Zakaj je Le Monde diplomatique v slovenščini bolj političen od francoskega originala?
|
|
Mitja Svete
Pomanjkanje koncepta
|
|
Gal Kirn
Celostranske podobe avtomobilov v altermondialnem časopisu?
|
|
Martín Becerra, Guillermo Mastrini
Koncentracija medijskega lastništva
|
|
Dušan Rebolj
Orwell se obrača v grobu
|
|
Gojko Bervar
Mediji in manjšine, Slovenija in Velika Britanija
|
|
Ksenja Hahonina
Ukrajina Oranžni preobrat
|
|
Brankica Petković, Helmut Peissl
Monopoli premaknejo medije v desno
|
|
Mojca Planšak
Skupnostni mediji v Evropi
|
|
Maruša Krese
Najboljše, kar lahko da radio
|
|
Saša Banjanac Lubej
Avantura, imenovana osrednja Azija
|
|
Saša Bojc
Napad na novinarski vir
|
|
Metka Dedakovič
4. svetovni vrh o medijih za otroke in mladostnike
|
|
Saša Bojc
Danski Media Watch
|
|
Ignatius Haryanto
Indonezija: Iz avtokracije v vojni kapitalizem
|
|
Dušan Rebolj
South Park: Egiptovski skakači in svete krave
|
|
Alenka Kotnik
Makedonija: Konflikt in mediji
|
|
Saša Bojc
Novinarstvo: smrtonosno polje
|
|
Gojko Bervar
Slovaški Press Watch
|
|
Sonja Merljak
Dve postaji za medijske informacije
|
|
Nika Susman
Le Monde vrača udarec
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija: Huttonova preiskava – javni servis na zatožni klopi
|
|
Sonja Merljak
ZDA: Američani o aferi BBC
|
|
Neva Nahtigal
Irak: Politični in vojaški interesi teptajo svobodo tiska
|
|
Zorana Baković
Kitajska: Resnica v rdeči preobleki
|
|
Tanja Taštanoska
Italija: Gasparrijev zakon grožnja demokraciji
|
|
Aleksej Simonov
Rusija: Posebnosti ruskega lova na race
|
|
Nika Susman
V 80 časopisih okoli sveta
|
|
Saša Panić
Mediji in gibanje za globalno pravičnost
|
|
Marta Gregorčič
Fuck media. Be the media!
|
|
Ignacio Ramonet
Za svobodne medije*
|
|
Saša Panić
Mainstream in alternativni mediji v Veliki Britaniji
|
|
Shivani Chaudhry
Svetovni socialni forum, kot ga je nekdo občutil
|
|
Bibliowwwgrafija
|
|
|
|
Renata Šribar
Ta lahki predmet manipulacije: oblast in regulacija pornografije
|
|
Lucija Bošnik
Nepal: Novinarji med maoisti in oblastjo
|
|
Matjaž Manček
Brazilija: Državni in korporativni interesi zapirajo medijski prostor
|
|
Alison Harcourt
Regulacija medijskega lastništva - slepa ulica EU
|
|
Suzana Lovec, Katja Šeruga
Koncentracija medijskega lastništva v Evropi, ZDA in globalno
|
|
Catherine Guichard
Francija: Mediji proti vojni
|
|
Jean-Pierre Tailleur
Francija: Korektnost, omadeževana z dezinformacijami
|
|
Miro Petek
Velika Britanija: Lastništvo zagotavlja neodvisnost Guardiana
|
|
Saša Bojc
ZDA: Lokalne televizije – na poti k nepomembnosti
|
|
Uroš Urbas
ZDA: Tudi smešenje predsednika je del demokracije
|
|
Jasminka Dedić
Hrvaška: Tisk o diskriminaciji Romov
|
|
Ksenija Horvat
John Simpson: Poročila z nikogaršnje zemlje – Poročanje o svetu (1)
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija: Channel 4 kot model javne komercialne televizije
|
|
Gojko Bervar
Novinarska etika v arabskih državah: tako daleč, a tako znano
|
|
Petar Luković
Srbija: Polemika o soočenju s pretklostjo – Kdo bi še kopal po dreku?
|
|
Veran Matić
Srbija: Mediji in »zdravljenje« družbe – nerealna pričakovanja
|
|
Gašper Lubej
Svoboda tiska ogrožena povsod po svetu
|
|
Lucija Bošnik
Islam v zahodnih medijih
|
|
Poul Erik Nielsen
Danska državna televizijska služba na prodaj
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Urad za komunikacije – nov medijski regulator v Veliki Britaniji
|
|
Petra Oseli
Nove socialne dimenzije televizije
|
|
Judit Bayer
Madžarska: Položaj medijev po volitvah 2002
|
|
Uroš Urbas
Nemčija: Süddeutsche Zeitung – globoko v rdečih številkah
|
|
Kaja Jakopič
Lahko si hkrati patriot in novinar
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija
Polemike o novi medijski zakonodaji
|
|
Barbara Šurk
Bližnji vzhod
Tudi medijska vojna
|
|
Sonja Merljak
ZDA
Patritotizem ameriških medijev
|
|
Herta Toth
Madžarska
Ženske v volilni kampanji
|
|
Georgios N. Papadakis
Grčija
Mediji brez manjšin
|
|
Natalia Angheli
Moldova
Etnična razpoka med mediji
|
|
Maria Yaneva
Bolgarija
Romi osovraženi tudi ko so bogati
|
|
Gordana Vilović
Hrvaška
Manjšine in novinarska etika
|
|
Marta Palics
Vojvodina
Izgubljen ugled manjšinskih medijev
|
|
Ksenija Horvat
Josri Fouda
Nikoli se ne bom vključil v propagandno vojno
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić
Pošast hodi po Evropi
|
|
Horst Röper
Nemčija - V nenehnem sporu z uradom za varstvo konkurence
|
|
Uroš Urbas
Avstrija - WAZ od Krone Zeitunga zahteva distanco od Haiderja
|
|
Velislava Popova
WAZ osvojil bolgarski časopisni trg
|
|
Boris Rašeta
Štirinajst časopisov in distribucijska hiša
|
|
Dragan Novaković
WAZ v Beogradu
|
|
Sebastian Reinfeldt
Avstrija - Haider uničuje demokracijo
|
|
Sonja Merljak
ZDA - Navodila urednikom za uporabo novinarjev
|
|
Uroš Urbas
Nemčija - Kirchov medijski koncern se ruši
|
|
Saša Bojc
ZDA - Pritiski oglaševalcev na lokalne televizije
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija - Nastaja enotni urad za komunikacije
|
|
Hannu-Pekka Laiho
Samostojni novinarji na Finskem
|
|
Sonja Merljak
Lahko ubijete novinarja, a dobili boste na grbo štirideset novih
|
|
Marko Prpič
Zgodovina radiotelevizije v Veliki Britaniji
|
|
Lucija Bošnik
Novinarji proti Miloševiću
|
|
Vlasta Jeseničnik
Afganistan v naših domovih
|
|
Gojko Bervar
Kako deluje nemški tiskovni svet?
|
|
Mojca Lorenčič
Slovenski tisk poroča o problemih, ameriški o ljudeh
|
|
Saša Bojc
Pri Fairu se sprašujejo, kaj sploh je terorizem
|
|
Lucija Bošnik
Digitalna sinergija že, kaj pa kakovostno novinarstvo?
|
|
Goran Ivanović
Vpliv ameriškega skupnostnega radia
|
|
Špela Mežnar
Parodija je dopustna predelava tujega avtorskega dela
|
|
Nadire Mater
Odpustili 3000 medijskih delavcev
|
|
Mojca Širok
Nadzorovana neodvisnost
|
|
Bernard Nežmah
Naravni spoj med novinarji in oligarhi
|
|
Lucija Bošnik
Ameriški mediji – tempirana bomba?
|
|
Lucija Bošnik
Novinarji, sodobni gladiatorji
|
|
Gašper Lubej
Subvencije medijem v Evropi
|
|
Lucija Bošnik
Cene novinarske resnice
|
Novinarski večeri Omizja mediji in pravoMedijska preža
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Slovenija: En korak naprej, dva nazaj*
|
|
Zrinjka Peruško
Kaj je bilo narobe z reformami medijev v postsocialistični Evropi?*
|
|
Snežana Trpevska
Razdrobljenost trga v jugovzhodni Evropi in degradacija profesionalnega novinarstva*
|
|
Jovanka Matić
Novinarji kot gibalo reform medijev*
|
|
Tarik Jusić
Bosna in Hercegovina: Med stagnacijo in tranzicijo*
|
|
Judit Bayer
Nauki medijskih reform v srednji in vzhodni Evropi: Vsaka družba ima tak medijski sistem, kot si ga zasluži*
|
|
Paolo Mancini
Reforme medijev ne nastanejo v praznem prostoru*
|
|
Guillermo Mastrini
Napredne vlade in mediji v Južni Ameriki*
|
|
Rodrigo Gómez García
Reforme medijev v Latinski Ameriki: med dekomodifikacijo in marketizacijo javnih komunikacijskih politik*
|
|
Larbi Chouikha
Mediji v ogledalu »tunizijske pomladi«: reforme, ki jih je težko izpeljati*
|
|
Justin Schlosberg
Reforma lastništva medijev v Veliki Britaniji: kako naprej?*
|
|
Brankica Petković
Zakaj primerjati reforme medijskih sistemov?
|
|
Gorazd Kovačič
Kaj so mediji za Janšo in Pahorja?
|
|
Andrej Pavlišič
Mediji ne delujejo v praznem prostoru
|
|
Domen Savič
Zapiranje pašnika: spletna cenzura doma in po svetu
|
|
Tomaž Gregorc
Onemogočanje avtonomnih digitalnih praks – »trda plat« zgodbe
|
|
Brankica Petković
Človekove pravice in mediji
|
|
Andreja Tratnik
»Na tisoče Madžarov pije to sranje s ponosom, celo s predanostjo«
|
|
Zoran Medved
Prihodnost ali pogreb javne RTV?
|
|
Gregor Strojin
Javnost sodnih postopkov v zadevi Patria
|
|
Andreja Tratnik
Kdo naj presodi, ali naj se od novinarja zahteva razkritje vira?
|
|
Brankica Petković
Slaba vest evropske medijske politike
|
|
Renata Šribar
Regulacija avdiovizualnih medijev: kompleksnost in izmuzljivost potencialno spornih vsebin
|
|
Tanja Kerševan-Smokvina
Evropsko orodje za merjenje neodvisnosti regulatorjev
|
|
Toby Mendel
Uvrstitev Slovenije v mednarodni raziskavi o dostopu do informacij javnega značaja
|
|
Saša Banjanac Lubej
Inšpektorat za delo novinarjem odgovarja na svoji spletni strani
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kako je privatizacija medijev omogočila privatizacijo politike
|
|
Gorazd Kovačič
Polom reforme medijske zakonodaje
|
|
Andreja Tratnik
Korak naprej pri varovanju pravice novinarjev do nerazkritja vira informacij
|
|
Lenart J. Kučić
Jezdeci medijske apokalipse
|
|
Blaž Zgaga
Po stopnji svobode medijev Evropa razdeljena na dva dela
|
|
Jernej Rovšek
Čas za soglasje o samoregulacijski obliki medijske industrije
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kriza časopisne industrije je posledica napačnih odločitev lastnikov
|
|
Lana Zdravković
Sprejemanje medijske zakonodaje: In temu pravite javna razprava?
|
|
Rina Klinar
Lokalni mediji v Sloveniji: nacionalna mreža, medijske regije ali umiranje na obroke?
|
|
Jasna Babić
Osnutek zakona o medijih: Bluz slovenskih glasbenikov
|
|
Renata Šribar
Zaščita otrok pred spornimi vsebinami v osnutku zakona o medijih: nadaljevanje regulacijske stihije
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Marko Milosavljević
Slovenskih medijskih 20 let: Quid pro quo
|
|
Gojko Bervar
Nova oblast in mediji – Kaj se je spremenilo?
|
|
Brankica Petković
Slovenija: Boljša medijska zastopanost legitimna težnja 200.000 ljudi
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Vztrajati pri vsebini in načinu sprejemanja medijskih zakonov
|
|
Roman Kuhar
V imenu družine potvarjajo podatke
|
|
Nina Zidar Klemenčič
Dva primera, množica stališč, problem nerešen
|
|
Andraž Teršek
Pasti in spodrsljaji svobode izražanja[1]
|
|
Andrej Stopar
Rusija: »V tem primeru ste nas prehiteli!«
|
|
Jernej Rovšek
Posledica spremenjene sestave Ustavnega sodišča?
|
|
Jure Aleksič
Mozaik neke gangrene
|
|
Andreja Tratnik
Evropsko sodišče za človekove pravice o nedopustnosti političnih pritiskov na medije
|
|
Ustavno sodišče
Del odločbe Ustavnega sodišča v primeru Prijatelj proti Mladini[1]
|
|
Ciril Ribičič, Marija Krisper Kramberger
Prijatelj proti Mladini: Zastraševalni učinek obsodbe Mladine
|
|
Iztok Jurančič
Kanarčki v rudniku demokracije
|
|
Zoran Medved
Novi zakon o RTV Slovenija: Potrebujemo popolnoma nov koncept
|
|
Peter Lah
Pluralizem medijev: predmet arbitrarnih ocen ali empiričnih meritev?
|
|
Tadej Praprotnik
Nizozemska: Učinkovit sistem zaščite otrok pred škodljivimi medijskimi vsebinami
|
|
Sonja Merljak Zdovc
Novinarska zbornica
|
|
Tomaž Klipšteter
(Ne)občutljivost medijev za varstvo zasebnosti
|
|
Ranka Ivelja
Pasti »konkretizacije in personalizacije« incesta
|
|
Brankica Petković
Narobe
|
|
William Gore
Nesprejemljivost predlogov za vseevropski sistem urejanja medijske odgovornosti(1)
|
|
Daphne Koene
Na Nizozemskem vsak dan bolj cenimo dobro delovanje tiskovnega sveta(1)
|
|
Marko Milosavljević
Razsodba delovnega sodišča odpira možnosti za odpuščanje neposlušnih novinarjev
|
|
Bojan Dobovšek, Jure Škrbec
Novinarji in korupcija
|
|
Goran Novković
Kje so meje pravice? Kje so meje molka?
|
|
Jože Vogrinc
Spremenimo informativne medije v javna glasila!(1)
|
|
Nataša Pirc Musar
Pravica vedeti – Prvi mednarodno zavezujoči akt na področju dostopa do javnih informacij na svetu
|
|
Toby Mendel
Ali sprejeta konvencija izpolnjuje pričakovanja?
|
|
Helen Darbishire
Prepoznavanje pravice
|
|
Simona Zatler
Ali je učinkovita regulacija sploh možna?
|
|
Tanja Kerševan-Smokvina
Direktiva kot preskus za medijske politike držav članic EU
|
|
Renata Šribar
Protiregulacijski kompleks bo med pripravo novele zakona o medijih gotovo še živ
|
|
Marko Milosavljević
Napake, iz katerih bi se (že) morali kaj naučiti
|
|
Nika Susman
Francija: Usoda javne televizije odvisna od dobičkov komercialne tekmice
|
|
Renata Šribar
Ko mediji premikajo meje v prid pornokapitala
|
|
Mateja Boldin
Sistem koregulacije na preizkušnji
|
|
Renata Šribar
Različno branje zakona izgovor za neukrepanje
|
|
Renata Šribar
Kdo je pristojen za ukrepanje, če oglaševanje vsiljuje porno seksualnost otrokom?
|
|
Miran Lesjak
Človekove pravice zatirane države in nemočnih gospodarskih družb
|
|
Cene Grčar
Hudobni mediji in uboga država: ali lahko državni organi zahtevajo objavo popravka?
|
|
Janez Markeš
Zakon, ki popravlja mnenja
|
|
Jernej Rovšek
Od pravice do popravka do medijskega sveta
|
|
Barbara Verdnik
»Tožena stranka redno objavlja članke ...«
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Kakšen javni medij potrebujejo državljanke in državljani Slovenije?
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Iztok Jurančič, Brankica Petković, Grega Repovž, Jernej Rovšek, Špela Stare, Matej Šurc, Blaž Zgaga, Društvo novinarjev Slovenije, Sindikat novinarjev Slovenije
Za prenovo medijske politike
|
|
Ian Mayes
Samoregulacija informativnih medijev: pot do novega razmerja z bralci
|
|
Ian Mayes
Dejstva v zadevi
|
|
Ian Mayes
Po navedbah vira
|
|
Slavko Vizovišek
Guardianov zgled in slovenska realnost
|
|
Viktor Ivančić
1996: Kako je bil obrekovan Feral Tribune
|
|
Jernej Rovšek
Pot do zaupanja vrednega regulatorja medijev
|
|
Jernej Rovšek, Brankica Petković
Ali je v primeru Stres proti POP TV medijski inšpektor prevzel vlogo sodišča?
|
|
Ivan Pal
Več prijav inšpektorju za medije
|
|
Neva Nahtigal
Problemi s socialno, pravno in profesionalno varnostjo novinarjev v jugovzhodni Evropi
|
|
Iztok Jurančič
Dninarstvo na novinarskem trgu delovne sile
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Politika razvoja radia in televizije v Sloveniji – Tiranija status quo
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Paralelni svetovi
|
|
Iztok Jurančič
Pravna zaščita kaznovanih novinarjev – Novinarji kot postranska škoda?
|
|
Jože Vogrinc
Medijska politika kot demokratura
|
|
Renata Šribar
Mobitel, WTF?
|
|
Blaž Zgaga
Pismo o cenzuri: v tujini objavljeno, doma cenzurirano
|
|
Boris Vezjak
Še vedno neutemeljen disciplinski ukrep proti novinarju
|
|
Matej Šurc
Peticija – da nam ne bo žal za to, česar nismo storili
|
|
Brankica Petković
Njihova svoboda, naša pravica
|
|
Mateja Boldin
Vsebine za odrasle, promocija za otroke
|
|
Zoran Medved
Zakaj je zahteva po uravnoteženosti javne televizije neutemeljena?
|
|
Iztok Jurančič
Tehnologije obvladovanja slovenskih medijev v letih 2006–2007
|
|
Barbara Verdnik
Primorske novice – Plen političnih in ekonomskih interesov
|
|
Klavdija Figelj
Kje so pristali novinarji?
|
|
Predlog ureditve poklicne avtonomije v kolektivni pogodbi za poklicne novinarje
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
V Sloveniji brez javne razprave o novi medijski direktivi
|
|
Renata Šribar
Škodljive vsebine na mobilnih telefonih
|
|
Hans-Martin Tillack
Ali uradniki EU pretepajo pse?
|
|
Mediji za državljane – Priporočila
|
|
Jasmina Potokar Rant
Novinarske usode: Delo preko avtorskih pogodb
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Po razpisu za subvencije medijem: Uravnoteženi in komunikativni
|
|
Andrew Taussig
Organizirajte Glas poslušalca in gledalca
|
|
Boris Vezjak
Dedemokratizacija Slovenije pod krinko demokratizacije RTV Slovenija
|
|
Neva Nahtigal
Kdaj oddaje za Rome na RTV Slovenija?
|
|
Maja Bogataj Jančič, Maja Lubarda
Licence Creative Commons tudi v Sloveniji
|
|
Jasmina Potokar Rant
Avtorske pravice v pogodbah med mediji in novinarji
|
|
Jernej Rovšek, Sandra Bašić-Hrvatin, Brankica Petković
Kakšen sklad za medije?
|
|
Špela Stare
O subvencijah za medije naj ne odloča komisija
|
|
Gorazd Perenič
Na poti od odprtega k preglednemu javnemu sektorju
|
|
Nataša Pirc Musar
Zakonske novosti in dostop do informacij za novinarje
|
|
Pavel Gantar
Lahkotnost sprememb v dostopu do informacij javnega značaja
|
|
Jernej Rovšek
Neskladje glede zakona o dostopu do informacij javnega značaja
|
|
Lenart J. Kučić, Aljaž Marn
Proti terorizmu z nadzorom državljanov
|
|
Aljaž Marn
Kronologija sprejemanja evropske direktive o hrambi telekomunikacijskih podatkov
|
|
Aljaž Marn
Iniciativa "Hramba prometnih podatkov ni rešitev!"
|
|
Saša Bojc
Napad na novinarski vir
|
|
Brankica Petković
Ministri evropskih držav o medijski politiki
|
|
Jaka Repanšek
Bo prenovljeni kolektivni pogodbi za novinarje uspelo?
|
|
Miha Trampuž
Varstvo avtorskih pravic v predlogu dopolnitev in sprememb kolektivne pogodbe
|
|
Živa Humer, Mojca Sušnik
Politika enakih možnosti žensk in moških brez medijske pozornosti
|
|
Jernej Rovšek
Nihalo se je od svobode izražanja obrnilo v prid varstvu zasebnosti
|
|
Janez Tekavc
Odškodninska odgovornost novinarja
|
|
Jernej Rovšek
Pravica do popravka ali odgovora v medijih – Primer Vladislava Stresa
|
|
Lucija Bošnik
Poročanje medijev s sodišč
|
|
Urška Prepeluh
Procesni labirint do informacij javnega značaja
|
|
Urška Prepeluh
Dostop do javnih informacij pri organih EU
|
|
Jaka Repanšek
Pravni okvir avdiovizualne industrije v EU
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Delo in izbrisani: kdo »zlorablja« medijski prostor?
|
|
Jaka Repanšek
Varovanje avtorskih pravic v kolektivni pogodbi: kako se miš spreminja v mačko
|
|
Jaka Repanšek
Kraja avtorskih del: avtorji lajajo, karavana gre dalje
|
|
Jaka Repanšek
Avtorske pogodbe zaposlenih v medijih
|
|
Renata Šribar
Ta lahki predmet manipulacije: oblast in regulacija pornografije
|
|
Melita Zajc
Mediji in avdiovizualna politika v strateških dokumentih ministrstva za kulturo
|
|
Rina Klinar
Medijska raznolikost v nacionalnem programu za kulturo 2004-2007
|
|
Brankica Petković
Razpršenost lastništva in raznolikost vsebin
|
|
Gojko Bervar
Velika Britanija: Prenova pritožne komisije za tisk?
|
|
Alison Harcourt
Regulacija medijskega lastništva - slepa ulica EU
|
|
Gojko Bervar
V zapor zaradi klevete?
|
|
Gojko Bervar
Mediji vzbudijo strah, politiki zahtevajo višje kazni
|
|
Rok Kajzer
Klevetanje in praksa Novinarskega častnega razsodišča
|
|
Neva Nahtigal
»Obrekovalci« pred Evropskim sodiščem
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Zakon o RTVS za 20. ali 21. stoletje?
|
|
Miro Petek
Velika Britanija: Lastništvo zagotavlja neodvisnost Guardiana
|
|
Karol Jakubowicz
Zavrnite predloge o politični delitvi javne radiotelevizije!
|
|
Serge Halimi
Nova cenzura
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin, Lenart J. Kučić
Medijska koncentracija v Sloveniji
|
|
Sonja Merljak
Interni etični kodeksi v medijih
|
|
Dušan Rebolj
Nianse nasilja: ulovimo in ubijmo Billyja Raya Cyrusa!
|
|
Milada Mirković
Sprejet zakon o dostopu do informacij javnega značaja
|
|
Jernej Rovšek
Ali zakon o dostopu do informacij res ni pomemben za novinarje?
|
|
Saša Banjanac Lubej
Novinarji so za direktorje kakor delavci v tovarni
|
|
Sonja Merljak
Piarovci so dodatna ovira na poti do informacij
|
|
Gorazd Kovačič
Nato: »Zaustavite levico!«
|
|
Gal Kirn, Ana Jereb
Nato: Vidni in nevidni pritiski
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Nato: Civilna družba proti državi
|
|
Renata Šribar
Pornografija: Po protipornografskemu ukrepu medijskega inšpektorja
|
|
Ian Mayes
Naš cilj je biti odgovoren časopis
|
|
Gašper Lubej
Svoboda tiska ogrožena povsod po svetu
|
|
Judit Bayer
Madžarska: Položaj medijev po volitvah 2002
|
|
Jaka Repanšek
Je moje res tvoje?
|
|
Neva Nahtigal
Tehnologija zahteva dodatno zaščito avtorskih pravic
|
|
Urša Chitrakar
Ko javna osebnost laže
|
|
Marko Milosavljević
Zakaj je dobro, da je ukinjena avtorizacija intervjuja
|
|
Jernej Rovšek
Je to zakonska podlaga za bolj odprto javno upravo?
|
|
Milada Mirković
Pomanjkljivosti predloga zakona o dostopu do informacij javnega značaja
|
|
Boris Vezjak
Primer Petek: simptom zloma medijske avtonomije
|
|
Brankica Petković
Kaj smejo početi novinarji?
|
|
Lucija Bošnik
Svoboda tiska v rokah policije
|
|
Suzana Žilič-Fišer
Velika Britanija
Polemike o novi medijski zakonodaji
|
|
Rajko Gerič
Postali smo javni uslužbenci
|
|
Tatjana Pirc
Bodimo uslužbenci javnosti
|
|
Jaka Repanšek
Konkurenčna klavzula v novinarskem poklicu
|
|
Saša Banjanac Lubej
Vpis v razvid medijev
|
|
Gorazd Kovačič
Pronatovski napadi na demokratični pluralizem
|
|
Ksenija Horvat
Josri Fouda
Nikoli se ne bom vključil v propagandno vojno
|
|
Senko Pličanič
Ustavna pravica doslej neuresničena
|
|
Milada Mirković
Zakon bi moral veljati za vse državne organe
|
|
Simona Zatler
Vsak je lahko novinar
|
|
Jaka Repanšek
Konkurenčna prepoved v novinarskem poklicu
|
|
Saša Banjanac Lubej
Medijski inšpektor - one man band
|
|
Aldo Milohnić
Oglaševalska pornografija na Kanalu A in POP TV
|
|
Karina Cunder
Delo po novem restriktivno pri oglaševanju vročih linij
|
|
Borut Zajc
Prikrito oglaševanje je zloraba medijev
|
|
Nika Deu
Spoštujemo zakonodajo
|
|
Rastko Močnik
Svoboda izražanja kot farsa
|
|
Darijan Košir
Delo ni zaprt medij
|
|
Simona Zatler
Kako zagotoviti dostop do medijev
|
|
Igor Ž. Žagar
Pet minut za (novinarski) suspenz
|
|
Maja Breznik
Kulturni krogi
|
|
Simona Zatler, Sandra Bašić-Hrvatin
Programski deleži po novi medijski zakonodaji
|
|
Marjan Moškon
Žagajo mar avtorji vejo, na kateri sedijo?
|
|
Špela Mežnar
Parodija je dopustna predelava tujega avtorskega dela
|
|
Brane Maselj
Pooblastila državi, omejitve medijem
|
|
Boris Bergant
Izrazito politični zakon
|
|
Rina Klinar, Irma Benko
Več vprašanj kot odgovorov
|
|
Aleš Gaube
Dopolnila za lažji spanec
|
|
Sandra Bašić-Hrvatin
Past prekomerne regulacije
|
|
Špela Šipek
Ko država prikriva informacije, jo lahko tožimo
|
|
Matjaž Jarc
Paranoja o državnem nadzoru nad mediji
|
|
Peter Jančič
Ozka zakonska ureditev dostopa do informacij
|
|
Rina Klinar
Naj lokalni radio ugasne?
|
|
Marjan Moškon
Zatreti lokalne programe je lahko
|
|
Dejan Jelovac
To bo konec Radia Študent
|
|
Petra Oseli
Prodajajo šampon v informativnih oddajah
|
|
Tanja Kerševan-Smokvina
Oglasi na televizijah po pravilih
|
|
Branko Čakarmiš
Samoregulativni korak slovenskih televizij
|
|
Cene Grčar
Beseda velja
|
|
Druga in tretja obravnava zakona o medijih
|
|
Bojan Golčar
Radio Marš naj bo!
|
|
Matevž Krivic
Lastniški poseg v uredniško politiko?
|
|
Simona Zatler
Uredniška neodvisnost in ugovor vesti
|
|
Aleš Gaube
Novinarski ceh na preži
|
|
Gojko Bervar
Novinarska zaščita ali jarem
|
|
Marjan Moškon
Onemogočiti lokalne televizije?
|
|
Simona Zatler
Brez sodne prakse, brez politične volje
|
|
Tomaž Ranc
Nadzorovani novinarji
|
|
Rainer Reichert
Nadzor zasebnih pogovorov
|
|
Boris Rašeta
Novinarjem so v Tuđmanovem obdobju redno prisluškovali
|
|
Jaka Repanšek, Simona Zatler
Intervjuvanec lahko preverja le natančnost
|
|
Boris Čibej
Želja po umiku ostrih izjav
|
|
Lidija Koman Perenič
Odškodninske tožbe naraščajo
|
|
Renata Šribar
Oglaševanje »vročih linij«
|
|
Igor Mekina
Daleč od brezhibnosti
|
|
Tatjana Mandić
Nadzorovanje in kaznovanje novinarjev
|
|
Gabor Holmai
Državni uradniki morajo prenesti kritiko
|
|
Senad Pećanin
Skrivanje za zasebnimi tožbami
|
|
Zlatan Karabegović
Razkrivanje nepravilnosti je brez odmeva
|
|
Matjaž Gerl
Za pravice gledalca
|
|
Tanja Kerševan-Smokvina
Kako prehiteti daljinca
|
|
Alexander Scheuer
Televizija čez državne meje
|
|
Simona Zatler
Pravica medijev in javnosti
|
|
Gojko Bervar
Izgubljena bitka za soglasje
|
|
Nadire Mater
Srečna sem, da sem obtožena
|
|
Rajko Muršič
Ženska in mati, Cerkev in podgana
|
|
Za svobodo umetniškega izražanja in proti represiji
|
|
Milka Pance
Konkurenčna prepoved in svoboda dela
|
|
Matjaž Jarc
Zlati rez
|
|
Borut Mehle
Poti slovenske medijske zakonodaje
|
|
Zoran Medved
Vrnitev k abecedi
|
|
Milada Mirković
(Ne)dostopnost javnih informacij
|
|
Stojan Zdolšek
Brez vrtoglavih odškodnin
|
|
Barbara Kelbl
Država proti novinarju
|
|
Na začetku je bil Zakon
|
Edicija MediaWatch Novinarski večeri Omizja
|
29.03.2011
Sandor Orban, Attila Mong, Sandra Bašić Hrvatin, Grega Repovž, Marko Milosavljević, Vojko Stopar, Zdenko Duka, Gordana Vilović
Pasti medijske regulacije in očitki o političnem obvladovanja medijev – Madžarska, Slovenija, Hrvaška, podobnosti in razlike
|
|
22.04.2008
Zdenka Čebašek Travnik, Uroš Slak, Alma M. Sedlar, Elizabeta Zorman, Zoran Pavlovič, Liana Kalčina, Brankica Petković, Kristina Plavšak Krajnc
Omizje: Poročanje medijev o otrocih
|
|
29.09.2007
Snježana Milivojević, Snežana Trpevska, Sandra Bašić-Hrvatin, Vildana Selimbegović, Milka Tadić, Brankica Petković, Drago Hedl, Željko Bodrožić, Peter Preston, Jani Sever, Aleksandar Damovski, Stjepan Malović, Vanja Sutlić, Mehmed Agović, Dragoljub Vuković, Dubravka Valić Nedeljković, Mirko Štular, Saša Banjanac Lubej
Omizje: Oblike politične instrumentalizacije in klientelizma v medijih v državah jugovzhodne Evrope – primer držav nekdanje Jugoslavije
|
|
03.04.2007
Venčeslav Japelj, Barbara Verdnik, Peter Kolšek, Veso Stojanov, Simona Rakuša
Omizje: Tehnologija obvladovanja medijev v Sloveniji
|
|
25.11.2002
Aidan White, Ian Mayes, Grega Repovž, Peter Jančič, Gojko Bervar
Samoregulacija in odgovornost medijev
|
|
27.02.2002
Aljoša Pečan Gruden, Senko Pličanič, Alja Brglez, Marjan Antončič, Špela Šipek
Dostop do informacij javnega značaja
|
|
24.09.2001
Božidar Zorko, Irma Benko, Marjan Moškon, Bojan Veselinovič, Bojan Petan, Goran Novkovič, Marko Milosavljević
Država in mediji v Sloveniji
|
|
15.02.2001
Božidar Zorko, Rudolf Moge, Sandra Bašić-Hrvatin, Matevž Krivic, Janez Čadež, Gojko Bervar, Cene Grčar, Rosvita Pesek, Peter Jančič
Zakon o medijih v slepi ulici - Kakšen izhod obeta nov predlog, pripravljen v novi vladi?
|
zaščita viraMedijska preža Omizja |
|